kompresor tłokowy do warsztatu

Jakie urządzenia pneumatyczne mogą być przydatne podczas remontów czy prac?

Warsztat i garaż

W każdym przydomowym warsztacie powinno się znaleźć miejsce dla najważniejszych narzędzi. Nie wyobrażamy sobie napraw w domu bez młotka, śrubokrętu czy wiertarki. Istnieje jednak kilka urządzeń, które pomimo iż nie wydają się być przeznaczone do codziennych napraw, mogą okazać się niezbędne dla prywatnego majsterkowicza.

  1. Czym jest sprężarka tłokowa?
  2. Czy pistolet do lakierowania może być przydatny?
  3. Do czego może przydać się szlifierka pneumatyczna?

Przyjrzyjmy się zatem trzem narzędziom, które mogą być przydatne w każdym przydomowym warsztacie.

Czym jest sprężarka tłokowa?

Kompresor tłokowy, nazywany także sprężarką jest urządzeniem, które służy do sprężania gazów, na przykład powietrza. Pomimo iż często wykorzystywana jest w przemyśle, może także być przydatna osobom prywatnym. Używa się jej między innymi do pompowania opon samochodowych zarówno w warsztatach, jak i samodzielnie, w domu. Jest to urządzenie niemalże niezbędne w przypadku posiadania maszyn rolniczych, których koła są trudne do przetransportowania w celu napełnienia ich powietrzem. Kompresor tłokowy jest rozwiązaniem tego problemu – ogromne opony mogą być napompowane własnoręcznie.

Sprężarka tłokowa

Czy pistolet do lakierowania może być przydatny?

Jak najbardziej pistolet lakierniczy jest narzędziem niezwykle przydatnym. Co istotne, działanie pistoletu będzie możliwe tylko, gdy zostanie on podłączony do kompresora, z tego powodu konieczne jest jego posiadanie. Pistolet lakierniczy to narzędzie, które pozwala na szybkie i równomierne malowanie różnych powierzchni. Wykorzystywany jest na przykład do pokrycia karoserii samochodu lakierem. Pistolet do malowania może być jednak także używany do pokrycia farbą elewacji budynku czy pomalowania dużych powierzchni. Pistolet jest wielokrotnego użytku, jego zakup może być inwestycją na długi czas.

Do czego może przydać się szlifierka pneumatyczna?

Szlifierki pneumatyczne to kolejne urządzenia, które do zasilania wykorzystują kompresory tłokowe. Cechują je stosunkowo niska cena, długotrwałe działanie i wielość modeli, dostępnych na rynku. Szlifierka pneumatyczna to narzędzie, które pozwala na wyrównanie powierzchni czy jej wykończenie. W sklepach znaleźć można przede wszystkim dwa rodzaje szlifierek pneumatycznych: szlifierki kątowe oraz oscylacyjne.

Szlifierki pneumatyczne i pistolety lakiernicze to niezwykle przydatne urządzenia, które do działania potrzebują kompresora. Mogą one znacznie ułatwić codzienną pracę zarówno w specjalistycznych warsztatach, jak i w zaciszu domowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.