bidet

Najlepsze alternatywy dla bidetu – toaleta myjąca i deska wc z funkcją bidetu

Dom i ogród

Bidet jest bardzo praktycznym i przydatnym elementem ceramiki sanitarnej, który powinien znaleźć się w każdej kompletnie wyposażonej łazience. W polskich realiach nie jest to jednak takie proste – zbyt mała ilość wolnej przestrzeni sprawia, że wiele osób jest zmuszonych zrezygnować z bidetu. Marka Roca stworzyła dwa nowoczesne i praktyczne zarazem rozwiązania, które pozwalają na korzystanie z wygody i komfortu, jaki daje bidet nawet w najmniejszej domowej łazience.

Dlaczego warto zainwestować w bidet lub alternatywne rozwiązania?

Bidet jest klasycznym elementem ceramiki łazienkowej, który do naszego kraju trafił z Zachodu Europy. Od lat jest on stałym elementem wyposażenia łazienek m. in. we Włoszech, Francji i Hiszpanii, a coraz częściej pojawia się także w polskich pokojach kąpielowych. Bidet pełni bardzo istotną rolę w codziennym dbaniu o higienę osobistą całej rodziny – pozwala szybko i wygodnie odświeżyć się po skorzystaniu z toalety oraz poczuć się czysto i świeżo bez brania prysznica. Jest przy tym rozwiązaniem niedrogim w zakupie oraz prostym w montażu, co skłania coraz więcej osób do rozważenia jego umieszczenia w swojej łazience.

Rosnące zainteresowanie bidetami sprawiło, że tego typu rozwiązania są dostępne w ofercie praktycznie każdego producenta ceramiki łazienkowej. Na szczególną uwagę zasługują produkty marki Roca, które są tworzone z najlepszych materiałów, w zgodzie z nowoczesnymi trendami. Bidety Roca występują ponadto w na tyle zróżnicowanych kształtach, stylach, a nawet kolorach, że bez trudu dobierzemy oraz dopasujemy jeden z nich do naszego poczucia estetyki oraz wystroju całej łazienki. Na szczególną uwagę zasługują produkty z kolekcji Inspira, które są dostępne w ciekawej palecie kolorystycznej – oprócz klasycznej bieli w połysku możemy zdecydować się na matową biel, kolor perłowy, beżowy, cafe oraz onyks.

toaleta z bidetem

Toaleta z bidetem i deska myjąca, czyli alternatywy do małej łazienki

Bidet jest dobrym rozwiązaniem raczej do większych łazienek, w których jest wystarczająco miejsca do jego montażu. Posiadacze małych łazienek powinni z kolei zdecydować się na toaletę myjącą lub deskę sedesową z funkcją bidetu. Oba te rozwiązania pozwalają na korzystanie z zalet i funkcjonalności bidetu bez konieczności posiadania dużej łazienki lub kompromisu w postaci znaczącego ograniczenia dostępnej w pomieszczeniu wolnej przestrzeni. Będą świetnym wyborem zwłaszcza dla osób, które cenią sobie nowoczesne rozwiązania oraz chcą w jeszcze wygodniejszy i bardziej komfortowy sposób troszczyć się o swoją higienę.

Toaleta z bidetem, czyli nowoczesna toaleta myjąca jest obecna w ofercie marki Roca pod nazwą Inspira In-Wash. Jest to innowacyjne, inteligentne urządzenie dostępne w wersji podwieszanej i kompakcie, które oferuje dwa tryby mycia, suszenie oraz możliwość dostosowania parametrów pracy do potrzeb użytkownika. Stworzona przez markę Roca toaleta z bidetem posiada ponadto uniwersalne kształty, a jej ponadczasowy design sprawia, że fantastycznie odnajdzie się w każdej łazience. Deska sedesowa z funkcją bidetu Multiclean to natomiast bardzo praktyczne rozwiązanie do higieny osobistej, które nie wymaga wymiany miski wc, gdyż może zostać zainstalowane na tej już dostępnej w łazience.