zmywarka

Zmywarka? Obowiązkowy sprzęt kuchenny!

Dom i ogród

Współcześnie posiadanie zmywarki jest bardzo pożądane. To sprzęt, który wyręcza nas w nielubianej czynności mycia naczyń i sprawia, że zyskujemy dużo czasu. Jakie rodzaje zmywarek najczęściej wybieramy? Po pierwsze zwracamy uwagę na gabaryt i powierzchniowe możliwości naszej kuchni. Dość często decydujemy się na zmywarki wolnostojące posiadające widoczny panel sterowania. Srebrne drzwi zmywarki ładnie współgrają z lodówką lub baterią kuchenną w tym samym kolorze. Nie mniej istotna jest dla nas pojemność zmywarki, a także jej klasa energetyczna. Im wyższa, tym mniejsze zużycie wody oraz lepsza energooszczędność.

Rodzaje zmywarek – co warto wiedzieć?

Jeśli mamy dość zmywania naczyń, czas na montaż zmywarki. Ustawiona w ciągu szafek kuchennych sprawi, że ręczne zmywanie odejdzie w zapomnienie. Zlewozmywak przyda się do wstępnego opłukiwania naczyń i mycia sprzętów, które nie nadają się do mycia w zmywarce. Wybierając zmywarkę należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Po pierwsze zawsze trzeba sięgać po sprawdzone i cenione marki, które produkują różne rodzaje zmywarek do użytku w domu. Drugi aspekt, na który należy zwrócić uwagę to skuteczne działanie sprzętu oraz mnogość funkcji, które pozytywnie wpłyną na mycie naczyń. Dostępne funkcje i tryby pracy warto dostosować do swoich potrzeb. Jednym zależy na super programie do mycia szkła, a dla innych ogromne znaczenie mają szybkie cykle mycia. Przed zakupem warto również zajrzeć do wnętrza zmywarki. Ważny jest układ szuflad, wyposażenie zmywarki w wygodne uchwyty do kieliszków, a także łatwe w użyciu koszyki na sztućce.

Zmywarka wolnostojąca czy do zabudowy?

W ofercie czołowych producentów zmywarek znajdziemy sprzęty wolnostojące, a także te do zabudowy. Wybór zależy od wielu czynników. Jeśli remontujemy kuchnię i możemy uwzględnić zmywarkę do zabudowy, to jak najbardziej możemy z takiej opcji skorzystać. Sprzęt będzie niewidoczny, a zarazem funkcjonalny. W sytuacji, kiedy decydujemy się na zmywarkę wolnostojącą trzeba zadbać o pozostałe dodatki, tak aby wszystko ze sobą estetycznie współgrało. Srebrna bateria kuchenna, ładny zlewozmywak oraz lodówka w kolorze inox wizualnie dopełnią projekt kuchni.

Czy klasa energetyczna zmywarek ma znaczenie?

Wybierając zmywarkę koniecznie należy zwrócić uwagę na jej klasę energetyczną oraz poziom zużycia wody. Oba wskaźniki bezpośrednio wpływają na rachunki, które płacimy. Wybór modelu taniego w eksploatacji pozytywnie wpłynie na nasz budżet. Aby tak było warto zakupić sprzęt w najwyższej klasie A+++. Takie sprzęty charakteryzuje niskie zużycie wody i mały pobór energii. Jeśli nasze mieszkanie jest niewielkie lub mamy małe dzieci, które wcześnie chodzą spać, warto zwrócić uwagę na głośność pracy zmywarki. Cichy sprzęt nie obudzi maluchów oraz nie będzie przeszkadzał w pracy.