remont

Co zrobić z gruzem i śmieciami przy remoncie domu?

Informacje

Przeprowadzamy gruntowny remont naszego domu jednorodzinnego. Jak to zwykle bywa, problemów nie brakuje. Ekipa realizująca remont staje przed wyzwaniem dokupienia materiałów budowlanych, elementów wykończeniowych, a nierzadko także akcesoriów remontowych. Nikt nie ma czasu pomyśleć o tym, co się stanie z wszelkiego rodzaju odpadami, gruzem i rozczłonkowanymi elementami starych ścian. Warto jednak pomyśleć o tym zawczasu i zorganizować sobie pojemniki, kontenery i rękawy na gruz, dzięki którym prace remontowe będą realizowane sprawniej. Dziś ten sprzęt można bezproblemowo wypożyczyć.

Jak zorganizować miejsce na gruz przy remoncie?

W przypadku całościowego remontowania pomieszczeń dochodzi do wytworzenia dużej ilości problematycznych odpadów, które muszą być odpowiednio składowane. Jeśli remont ma charakter całościowy, zwykłe worki na gruz, które można zakupić w sklepie budowlanym, okazują się niewystarczające. Problem się pogłębia, jeśli remont obejmuje nie tylko poziom parterowy, ale i również wyższe kondygnacje budynku. Dobrym sposobem na poprawę organizacji składowania odpadów budowlanych są użyteczne rękawy do gruzu. Rozwijane w formie harmonii pozwalają na zsypywanie gruzu z dużej wysokości do kontenerów ustawionych w niedalekiej odległości od budynku. Dobrą praktyką jest wcześniejsze zaplanowanie wynajmu narzędzi do składowania gruzu. Można skorzystać z wielu różnych kubatur kontenerów: od niewielkich pojemników 1,7 m3 do wielkich 33 m3.

Czy warto korzystać z usług firmy zewnętrznej?

Usługi profesjonalnego wywozu odpadów z terenu posesji pozwalają na:

  • przyspieszenie prac remontowych,
  • zorganizowanie jednolitego miejsca składowania odpadów budowlanych,
  • szybsze uporządkowanie przestrzeni,
  • pozbycie się problemu zalegających śmieci budowlanych,
  • usunięcie nie tylko cegieł, papy, gipsu czy styropianu, ale także starych mebli i zużytej boazerii.

Załadunek i transport gruzu. Najwygodniej skorzystać z usług ekspertów

Wiele problemów sprawia również ładowanie poszczególnych elementów gruzu do kontenera. Niektóre fragmenty są na tyle ciężkie lub niewygodne, że ich sprawne załadowanie do pojemnika jest praktycznie niewykonalne w sposób ręczny. Z pomocą przychodzi usługa transportu i załadunku HDS gruzu oraz innych zbędnych pozostałości z miejsca remontu. Co ważne, firmy obsługujące najem narzędzi do składowania gruzu, udostępniają także możliwość odbioru i załadunku odpadów. Profesjonalna firma https://skip-recycling.pl/ oferuje całościowe usługi związane z transportem rzeczy zbędnych z terenu własnej posesji. Przedsiębiorstwo działające w Poznaniu i miejscowościach ościennych m.in.:

  • wynajmuje kontenery, rękawy i inne narzędzia do zarządzania gruzem,
  • oferuje usługi HDS,
  • wywozi nie tylko gruz i stare meble, ale również: ziemię, odpady zielone i glinę.