odgrzybianie klimatyzacji

Dlaczego czyszczenie klimatyzacji jest ważne?

Dom i ogród

Przegląd i czyszczenie klimatyzacji to działania, które powinno się przeprowadzać regularnie, przede wszystkim ze względów zdrowotnych. Wzmożona eksploatacja w sezonie zwiększa ryzyko rozwoju szkodliwych drobnoustrojów, co z kolei pogarsza samopoczucie osób przebywających w klimatyzowanym pomieszczeniu. Jak często należy przeprowadzać czyszczenie klimatyzacji oraz odgrzybianie klimatyzacji? Jak sprawdzić filtry? Co jeszcze jest ważne? Podpowiadamy.

1. Czyszczenie klimatyzacji – najważniejsze informacje

2. Odgrzybianie klimatyzacji domowej i firmowej

3. Serwis klimatyzacji

To, czy klimatyzacja do domu i klimatyzacja do firmy jest opłacalna i korzystna, to zupełnie odrębna kwestia. Więcej można o tym przeczytać na: https://swidnica24.pl/2020/05/dobre-powietrze-lepsze-zycie/.

Czyszczenie klimatyzacji – najważniejsze informacje

Czyszczenie klimatyzacji to podstawowe działanie, które przekłada się na zdrowie korzystających z niej osób i na prawidłowe działanie instalacji. Sam proces chłodzenia wiąże się z powstawaniem wilgoci, której nadmiar sprzyja rozwojowi drobnoustrojów. Aby tego uniknąć, czyszczenie przeprowadzać należy przynajmniej dwa razy do roku: na przełomie marca i kwietnia, czyli przed nadejściem upałów, oraz w okolicach września lub października. Najczęściej jest to działanie jednoczesne z serwisowaniem urządzenia. Więcej o nim przeczytać można na: https://wroclaw-klimatyzacja.pl/nasza-oferta/czyszczenie-odgrzybianie-klimatyzacji/.

Odgrzybianie klimatyzacji domowej i firmowej

Odgrzybianie klimatyzacji jest nieodłącznym etapem czyszczenia urządzenia. W przypadku, gdy zaniedbaliśmy regularną konserwację, może dojść do rozwoju drobnoustrojów. Działanie takie podejmuje się też profilaktycznie. Odgrzybianie przeprowadzić można według jednej z trzech metod: za pomocą środka grzybobójczego w postaci specjalnej pianki, ozonowania lub ultradźwięków. Firma od klimatyzacji wybierze najlepszy sposób. Każdy środek do odgrzybiania musi posiadać atest PZH.

Serwis klimatyzacji

Codzienne korzystanie z klimatyzacji praktycznie nie wymaga wysiłku, a prawidłowo zamontowany sprzęt jest bezobsługowy. Najważniejsza jest dbałość o czystość parownika – wewnętrznej jednostki klimatyzatora. Ważną rolę pełnią filtry w klimatyzatorze, zabezpieczające przed osadzaniem się kurzu i elementów, które w sposób mechaniczny mogłyby zakłócić pracę urządzenia. O filtrach więcej przeczytać można na: https://wroclaw-klimatyzacja.pl/filtry-w-klimatyzatorze-gwarancja-czystosci-i-swiezosci-powietrza/. W czasie serwisu sprawdza się także pracę sterowników, połączenia układów oraz przewody.