Kinkiety do salonu

Kinkiety do salonu – jak dopasować oświetlenie do stylu panującego w pomieszczeniu?

Dom i ogród

Salon to miejsce przeznaczone na relaks. To właśnie do niego najczęściej udajemy się zaraz po powrocie z pracy. Aby spędzone tam chwile były przyjemne, salon musi być odpowiednio zaprojektowany. Ogromną rolę będzie w nim pełnić przede wszystkim światło. Zachodzi więc pytanie: jakie lampy, plafony lub kinkiety warto wybrać do salonu? W podjęciu decyzji pomoże kilka kroków, które omówimy w tym artykule.

Określ, jaki styl aranżacji dominuje w Twoim domu

W każdym domu panuje określona stylistyka. Wiele osób nawet nie zdaje sobie z tego sprawy, ale istnieje mnóstwo różnych konwencji, które świetnie oddają charakter wnętrza. Poza tym dobór konkretnego stylu ułatwia stworzenie spójnej i estetycznej aranżacji. Jakie konwencje mamy w takim razie do wyboru? Sporą popularnością cieszy się od jakiegoś czasu styl nowoczesny. Charakteryzuje się on minimalizmem i prostotą. We wnętrzach tego typu panuje duży porządek, a jedynym elementem wyróżniającym są dodatki, takie jak modernistyczne plakaty czy futurystyczne rzeźby. Z kolei styl tradycyjny to klasyka w czystej postaci. Sprawia, że dom wydaje się przytulniejszy, a domowe ognisko zachęca do spędzania w nim czasu. Jego kompletnym przeciwieństwem jest chłodny styl skandynawski. Duże przestrzenie, panoramiczne okna oraz jasne dodatki, to cechy charakterystyczne dla tej konwencji. Styl rustykalny będzie bardzo różnić się od tego opisu. Obfituje on w nawiązania do wsi i folkloru. Jeśli dostrzegasz, że któraś z tych konwencji dominuje w Twoim domu, zastanów się, jakie oświetlenie najlepiej dobrać.

Dobierz lampy, plafony lub kinkiety do salonu, tak by były spójne z aranżacją

Nie jest tajemnicą, że oświetlenie może wyraźnie podkreślić stylistykę panującą w salonie. Jeśli jesteś posiadaczem domu w stylu nowoczesnym, najlepszym wyborem będzie plafon. Z kolei przy konwencji rustykalnej strzałem w dziesiątkę okaże się sztucznie postarzany żyrandol. W tradycyjnym salonie swoje miejsce znajdzie lampa stojąca lub wisząca oraz kinkiet. Kinkiety świetnie prezentują się również przy aranżacji skandynawskiej. Pamiętaj, że proponowane połączenia są jedynie sugestią. Zawsze możesz postawić na oryginalność i do harmonijnego wnętrza wprowadzić jeden wyróżniający się element. Taka wariacja przyciągnie uwagę oraz sprawi, że Twój salon będzie przodować na tle innych pomieszczeń. To w końcu reprezentacyjna część domu, dlatego warto, by była wyjątkowa. Nie lekceważ przy tym funkcji praktycznych, jakie pełnią lampy. Jeśli wybrany żyrandol czy plafon nie daje oczekiwanego efektu, zdecyduj się na kinkiety do salonu. Możesz potraktować je jako dodatkowe oświetlenie.

Kinkiety do salonu wykorzystaj jako główne lub dodatkowe oświetlenie

Kinkiety do salonu są świetnym rozwiązaniem nie tylko dla osób, które chcą doświetlić przestrzeń, ale również dla tych, które mają niewielkie mieszkanie i nie chcą tracić cennej przestrzeni na strojne lampy. Kinkiety bowiem montuje się na ścianie, dzięki czemu nie zajmują wiele miejsca. Z powodzeniem mogą służyć jako główne oświetlenie, zwłaszcza w sypialni. Poświata, jaką tworzą, pozwala zbudować wyjątkowy klimat. Mimo to obecność kinkietów w salonie nikogo nie dziwi. Ten typ oświetlenia może służyć w końcu jako dodatkowe źródło światła, którego używa się, by doświetlić ścianę, na której znajdują się rodzinne zdjęcia, tworzące mini galerię. Na stronach takich jak ta https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/829-kinkiety-do-salonu-jadalni dostępne są kinkiety do salonu w wielu wzorach. Dzięki temu dobierzesz model, który nie odwróci uwagi od tego, na czym najbardziej Ci zależy. Eleganckie kinkiety oraz te utrzymane w stylu industrialnym pasują do wielu wnętrz, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Tak duża różnorodność to doskonała sposobność do poeksperymentowania z konwencją i wprowadzenie do salonu odrobiny świeżości.