dom w stanie deweloperskim

Dom w stanie deweloperskim – czy warto go kupić?

Dom i ogród

Budowa domu to potężne i kosztowne przedsięwzięcie – nie każdy, komu marzy się własny dom, jest w stanie podjąć się takiego wyzwania. Świetnym rozwiązaniem w takiej sytuacji może okazać się zakup domu od dewelopera.

Dom od dewelopera – stan deweloperski czy wykończenie pod klucz?

Decydując się na zakup domu od dewelopera, trzeba wybrać jeden z dwóch wariantów: stan deweloperski lub pod klucz. Oba rozwiązania należy przeanalizować pod kątem indywidualnych preferencji oraz możliwości. Większość klientów firmy deweloperskiej Ronson wybiera pierwszą ze wspomnianych opcji, mając przy tym na uwadze zalety, jakimi odznaczają się takie domy. Stan deweloperski daje wolną rękę w kwestii aranżacji wnętrz. Właściciel we własnym zakresie wybiera i kupuje wszystkie materiały, nawiązuje współpracę z architektem oraz zatrudnia ekipę remontową i nadzoruje przebieg prac. Z kolei wykończenie pod klucz jest o tyle wygodne, że dom nadaje się do natychmiastowego zamieszkania.

Stan deweloperski domu – co to oznacza?

Stan deweloperski obejmuje wstępne wykończenie pomieszczeń, niemniej w poszczególnych przypadkach może to oznaczać coś innego. Wszystko w tym momencie zależy od dewelopera oraz konkretnej oferty. Najczęściej jednak w rachubę wchodzą tu takie prace jak m.in.: podłączenie i rozprowadzenie niezbędnych instalacji (elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, grzewczej etc.), montaż drzwi zewnętrznych oraz okien wraz z parapetami, położenie tynków w środku i na zewnątrz, a także wykonanie wylewki, ogrodzenia, poddasza, elewacji, schodów i balustrad.

Stan deweloperski domu – zalety

Dom w stanie deweloperskim jest tańszy niż nieruchomość wykończona pod klucz. Oczywiście cena jest wypadkową wielu czynników, np. lokalizacji, metrażu, liczby pięter, rodzaju konstrukcji itp. Zawsze też trzeba brać poprawkę na koszty wykończenia domu na własną rękę, niemniej właściciel sam decyduje o ostatecznym wyglądzie nieruchomości. Oferta w zakresie domów w stanie deweloperskim jest na tyle bogata, że każdy znajdzie rozwiązanie adekwatne do swoich potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *