smart home

Inteligentne rozwiązania do inteligentnego domu

Dom i ogród

Inteligentny dom Smart home. Te pojęcia zna już chyba każdy, a na pewno wielu z nas. Inteligentne rozwiązania do domu stają się bowiem z roku na rok coraz bardziej popularne i coraz więcej osób korzysta z ich funkcjonalności. W niniejszym artykule przybliżymy cztery najbardziej popularne, inteligentne rozwiązania do inteligentnego domu, które zdecydowanie poprawiają bezpieczeństwo i jakość oraz komfort życia! Zachęcamy do lektury!

Automat do bramy

Napędy do bram wjazdowych mają również ogrom zalet i przynoszą wymierne korzyści użytkownikom. Otóż każdy, kto choć raz stoczył walkę z oporną, ciężką, zacinającą się bramą wie, jak nierówna to walka. Więc jeżeli chcesz, by komfort i bezpieczeństwo witały Cię już u bram Twojej posesji, to koniecznie pomyśl o automacie do bram. Co oznacza w praktyce posiadanie bram z napędem? Odpowiedź może być tylko jedna: wygodę! Bramy przesuwne i skrzydłowe wyposażone w inteligentną automatykę umożliwiają łatwe i szybkie otwieranie i zamykanie. Nie musimy nawet wychodzić z samochodu, opuszczać naszej strefy komfortu, by wjechać na teren posesji. Docenimy ten fakt szczególnie wtedy, gdy pogoda będzie naprawdę niesprzyjająca: deszczowa, wietrzna, mroźna. Docenimy to także wtedy, gdy zmęczeni będziemy wracali do domu z podróży czy pracy. I w końcu, to rozwiązanie docenimy również wtedy, jeśli kiedykolwiek mieliśmy zwykłą, tradycyjną, ręcznie zamykaną bramę, której otwieranie i zamykanie zwykle wymagało sporego wysiłku. Porównanie z całą pewnością wyjdzie na korzyść bramy automatycznej.

Markizy tarasowe z napędem

Markizy tarasowe z napędem są symbolem komfortu i bezpieczeństwa w inteligentnym wydaniu. Dlaczego? Bowiem dzięki napędowi, problem żmudnego zwijania i rozwijania markiz znika na zawsze. Co ciekawe, nowoczesne markizy tarasowe z napędem wyposażone są w czujniki słońca i wiatru. Za sprawą tych dwóch, niewielkich elementów można sprawić, że markizy automatycznie otworzą się bądź zamkną o wyznaczonej przez nas porze tudzież wtedy, gdy warunki pogodowe ulegną diametralnej zmianie. Ponadto, można nimi sterować przy pomocy pilota lub smartfona, co również daje duże pole do manewru i bezdyskusyjnie jest niezwykle wygodne.

Warto zatem inwestować w inteligentne systemy dla dobra naszego komfortu, naszego portfela i naszego otoczenia naturalnego. Wygoda, ochrona środowiska, a oszczędność, czyli trzy w jednym. A to jeszcze nie wszystko. Zdalnie możemy bowiem także otworzyć i zamknąć nie tylko okiennice ale także bramę garażową czy rolety. Smart home możemy też  Wygodnie! Bezpiecznie! Inteligentnie!