ekskluzywne agd

Jak wybrać ekskluzywne AGD do domu?

Dom i ogród

Urządzanie kuchni to jedno z najtrudniejszych zadań. Producenci oferują szereg udogodnień i rozwiązań, które znacząco wpływają na funkcjonalność tego pomieszczenia. Wybór AGD do kuchni musi być zatem odpowiednio przemyślany, ponieważ jeden błąd może kosztować sporo nerwów i pieniędzy, a w szczególności w przypadku tych urządzanych na wymiar. Sztuką nie jest więc wydać fortuny na urządzenia z najwyższej półki, a na takie, które rzeczywiście będą spełniać swoje funkcje w stu procentach i okażą się niezbędne. Na co więc zwrócić uwagę wybierając ekskluzywne AGD?

  1. Ekskluzywne AGD wolnostojące czy w zabudowie?
  2. Wybrać komplet urządzeń, czy pojedyncze sprzęty?

Ekskluzywne AGD wolnostojące, czy w zabudowie?

Wybór rodzaju sprzętu AGD powinien być podjęty już na etapie projektowania kuchni, a już na pewno przed zakupem jakichkolwiek mebli. Urządzenia wolnostojące i te do zabudowy mają swoje wady i zalety, które powinno się rozważyć podczas wizyty w sklepie online Lofra.pl. Sprzęty wolnostojące są z reguły znacznie tańsze, a ich największą zaletą jest możliwość przestawiania. Z drugiej strony, taki sprzęt niekoniecznie musi się dobrze wkomponować w całą aranżację kuchni.

Ekskluzywne AGD do zabudowy to rozwiązanie coraz częściej stosowane w domach. Dzięki niemu można w prosty sposób ukryć to, czego nie chcemy widzieć na wierzchu, jak lodówki i chłodziarki. Pozwala to stworzyć spójny wystrój, jednak urządzenia do zabudowy są znacznie droższe i często też mniej pojemne. 

Wybrać komplet urządzeń, czy pojedyncze sztuki?

Sprzęt AGD powinien też odznaczać się estetyką. Jeśli nie będzie on pasować do mebli, koloru ścian i podłogi, a także ogólnego wystroju kuchni, pomieszczenie będzie charakteryzowało się nieładem. Spójność stylistyki jest tym bardziej istotna, jeśli kuchnia jest połączona z salonem. 

Kolejną kwestią do rozstrzygnięcia jest wybór pomiędzy całymi gotowymi zestawami urządzeń, a pojedynczymi sztukami sprzętów AGD. W skład zestawu zazwyczaj wchodzi piekarnik, płyta grzejna, czy też mikrofala. Zaletą jest to, że urządzenia będą do siebie na pewno pasować. Jeśli jednak zależy nam na konkretnych urządzeniach, pozostaje nam kompletowanie zestawu na własną rękę. Może nie jest to najlepsze i najszybsze rozwiązanie, ale wiele urządzeń można kupić znacznie taniej. 

Warto więc rozważyć zarówno jedną, jak i druga opcję, ponieważ ekskluzywne AGD, przy odrobinie wyczucia stylu będzie pasować do każdej kuchni. Kwestią pozostaje wybór modeli o określonej kolorystyce i stylistyce, ale ułatwia to bogata oferta wielu producentów.