wkręty ciesielskie

Wkręty ciesielskie – rodzaje i wykorzystanie

Warsztat i garaż

Praca z drewnem wymaga sięgania po odpowiednie akcesoria montażowe. Chodzi o różnego typu łączniki, które pozwalają łączyć drewniane elementy ze sobą, a także w określonych sytuacjach łączyć drewniane powierzchnie z innymi materiałami. Do najbardziej podstawowych i najczęściej stosowanych rozwiązań tego rodzaju zalicza się wkręty ciesielskie. Pojawiają się one w różnych wariantach, a zmienne są takie kryteria jak długość, średnica, rodzaj gwintowania czy typ łba. Do najważniejszych zalet takich wkrętów zalicza się to, że gwarantują daleko idącą solidność uzyskiwanych połączeń.

Jakość, na którą liczą fachowcy

Część robót z drewnem wymaga precyzji, a jednocześnie pewności tego, że pod wpływem różnych zewnętrznych czynników konstrukcja zachowa swój oryginalny stan. Dobry wkręt ciesielski pozwala z jednej strony odpowiednio dociągnąć łączone elementy, a z drugiej zapewnia optymalne przyleganie powierzchni względem siebie. To bardzo ważne w przypadku prac konstrukcyjnych nad więźbą dachową czy domami szkieletowymi. Są to typowe prace ciesielskie, w trakcie których zastosowanie złączy dobrej jakości ma kluczowe znaczenie dla końcowych rezultatów.

Kryteria oceny dobrych wkrętów

Osoby zajmujące się takimi realizacjami same najlepiej wiedzą, które z produktów dostępnych na rynku zdają egzamin w odpowiedni sposób. Grunt to sięgać po akcesoria renomowanych wytwórców i zamawiać je u sprawdzonych dostawców. Bez wątpienia dobrej klasy wkręty ciesielskie powinny być wykonane ze stali ocynkowanej, co zapobiega ich rdzewieniu. Kwestia kolejna to odporność na promieniowanie UV. Jest to szczególnie istotne w przypadku wkrętów samowiercących do blach profilowych przy pokryciach dachowych. Podobne cechy wyróżniają też wkręty do tarasów i podłóg.

Nie trzeba szukać daleko

Część zainteresowanych kupuje wszelkiego rodzaju wkręty do drewna stacjonarnie, ale nie ma przeszkód, by nie wykorzystać potencjału internetu. Zwłaszcza że na polskim rynku działają hurtownie online zapewniające dostęp do licznych produktów. Przykładem jest e-Armet.pl – zespół sprzedawców realizuje zamówienia na różnego rodzaju śruby, wkręty oraz inne łączniki. – Z naszego asortymentu korzystają zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Posiadamy w swoich zasobach w zasadzie wszystkie warianty wkrętów, jakie mogą być przydatne w czasie prac ciesielskich – mówi pan Przemysław, ekspert hurtowni. Warto dodać, że większość składanych zamówień dociera do klientów już następnego dnia roboczego. Dostępne wkręty spełniają przy tym wszelkie kryteria techniczne wymagane dla specjalistycznych zastosowań.