warsztat

6 ciekawych sztuczek, aby zorganizować nieporządny warsztat

Warsztat i garaż

Warsztat to miejsce, w którym przechowujesz swoje narzędzia, sprzęt i materiały. Jest to również miejsce, w którym naprawiasz lub budujesz rzeczy, takie jak drewniane przedmioty lub samochody. 

Jeśli jesteś stolarzem, złotą rączką lub mechanikiem samochodowym, istnieje prawdopodobieństwo, że masz warsztat gdzieś w domu.

Warsztaty mają tendencję do dość chaotycznego i niezorganizowanego. Być może zostawiasz różne narzędzia i materiały leżące w tym samym miejscu, nie przechowując ich w celu przechowania. 

Te warunki nie tylko utrudniają pracę, ale także zwiększają ryzyko wypadku. Ktoś może potknąć się i spaść na narzędzia i zranić się.

Aby zabezpieczyć warsztat, wystarczy stworzyć zorganizowane środowisko. Wtedy poczujesz się zmuszony odebrać narzędzia i odpowiednio je przechowywać po zakończeniu ich używania.

Poniżej znajduje się 6 zgrabnych sztuczek, które pomogą zorganizować nieporządny warsztat.

Szafki do przechowywania drobnych części

W warsztatach zwykle jest dużo luźnych przedmiotów, takich jak gwoździe, śruby, szpilki, guziki, pączki, klucze i tak dalej. Jeśli zostawisz te przedmioty w pozycji leżącej, prawdopodobnie nigdy więcej ich nie zobaczysz, ponieważ się zgubią.

Rozważ użycie szafki do przechowywania drobnych części do przechowywania tych luźnych przedmiotów i uporządkowania materiałów, których zwykle używasz. W ten sposób zawsze będziesz wiedział, gdzie są twoje luźne przedmioty, kiedy ich potrzebujesz.

Zainstaluj Pegboard

Czy masz dużo narzędzi w swoim warsztacie? Jeśli tak, to pegboard to świetny sposób na porządne wyświetlenie narzędzi na ścianie. 

Pegboardy mają kilka rzędów otworów, więc wkładasz haczyki w otwory, w których chcesz iść z narzędziami. Możesz powiesić młotki, piły, wkrętaki, klucze i dowolne inne narzędzia ręczne, z których chcesz korzystać.

Jeśli masz wiele narzędzi, zainstaluj wiele pegboardów, aby je pomieścić. Im więcej narzędzi zawiesisz na ścianie w ten sposób, tym mniej narzędzi będziesz musiał położyć.  

Wyczyść pojemniki do przechowywania

Większe elementy sprzętu lub materiałów powinny być umieszczone w pojemnikach. Upewnij się, że kupujesz czyste pojemniki do przechowywania, abyś mógł zobaczyć, co jest w nich, bez konieczności ich otwierania. 

Będziesz w ten sposób zorganizowany, ponieważ nie będziesz musiał wyciągać wielu rzeczy ze swoich pojemników, aby znaleźć to, czego szukasz. Możesz rzucić okiem na swoje pojemniki i wiedzieć, co w nich jest.

Papierowe tuby do kabli

Czy w twoim warsztacie jest dużo kabli? Mogą to być kable zasilające, przedłużacze, ładowarki i tak dalej. Zamiast upychać je w pudełku, w którym zostaną splątane, zwinąć każdy kabel i umieścić go w tubce z papieru toaletowego. 

Przyklej etykietę na rurze, która wskazuje, jaki to rodzaj kabla.

Teraz, gdy umieścisz kable w schowku, o wiele łatwiej będzie je zidentyfikować. Nie będziesz musiał przeszukiwać splątanej kuli kabli i spędzić godzinę na ich rozplątywaniu.

Worki do odkurzania i śmieci

Podczas pracy w warsztacie na podłogę mogą przedostać się małe cząsteczki drewna lub inne zakurzone zanieczyszczenia. Stwarza to niehigieniczne środowisko dla osób, które muszą oddychać w warsztacie. 

Z tego powodu nie chcesz, aby gruz gromadził się na podłodze. Wyznacz wyznaczoną próżnię tylko dla swojego warsztatu. 

Odkurz podłogę za każdym razem, gdy tam pracujesz. Po opróżnieniu odkurzacza włóż śmieci do worka na śmieci. Nie opróżniaj gruzu na zewnątrz, ponieważ spowoduje to zanieczyszczenie środowiska.

Domowa miotła magnetyczna

Kiedy upuszczasz śruby i gwoździe na podłogę, nie zawsze masz ochotę je podnieść. W ten sposób gromadzisz wiele małych części na podłodze.

Aby ułatwić ten proces, powinieneś stworzyć miotłę magnetyczną. Aby to zrobić, weź magnes garnkowy o średnicy 3 cali i przykręć go do dolnej części drewnianego kołka. 

Teraz, gdy zobaczysz mały metalowy kawałek na podłodze, możesz użyć magnetycznego końca kołka, aby go podnieść bez konieczności zginania pleców.