blaty granitowe

Dlaczego opłaca się zainwestować w blaty granitowe do kuchni?

Meble

Wybór materiału, z którego wykonana zostanie kuchenna powierzchnia robocza powinien być bardzo starannie przemyślany. Blaty kuchenne kupujemy bowiem na wiele lat, warto więc, aby były wykonane z dobrej jakości, dostosowanych do specyfiki użytkowania w danym pomieszczeniu materiałów. Znaczenie ma także łatwość ich utrzymania w czystości oraz walory wizualne. W czołówce najbardziej polecanych materiałów na blaty kuchenne plasuje się granit – niezwykle modny kamień naturalny, który posiada sporo pożądanych w kuchni właściwości.

Czym na tle innych rozwiązań wyróżniają się blaty granitowe do kuchni?

Granit jest jednym z najtwardszych kamieni występujących w naturze. Od wielu wieków jest stosowany w budownictwie i do wykańczania wnętrz mieszkalnych także z uwagi na swój estetyczny, ponadczasowy wygląd. Wykonane na jego bazie blaty kuchenne są solidne zarówno fizycznie, jak i wizualnie, odporne na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania oraz bardzo praktyczne w codziennym, nawet bardzo intensywnym użytkowaniu. Użytkownicy cenią je za możliwość krojenia produktów spożywczych oraz rozbijania mięsa bez stosowania podkładek, umieszczania gorących naczyń i garnków bezpośrednio na ich powierzchni oraz właściwości antybakteryjne.

Blaty granitowe do kuchni wykazują ponadto dużą odporność na działanie kwasów i zasad – nie straszne im czerwone wino, ocet czy owoce cytrusowe, pod warunkiem, że przed oddaniem do użytkowania zostaną prawidłowo zaimpregnowane. Są przy tym bardzo łatwe w codziennym czyszczeniu oraz utrzymaniu w higienie – wystarczy delikatnie przetrzeć ich powierzchnię nasączoną łagodnym detergentem ściereczką oraz pamiętać o usuwaniu na bieżąco wszelkich zacieków, plam i okruszków, aby zawsze cieszyć się pięknymi blatami kuchennymi, które wyglądają dokładnie tak, jak tuż po zakupie.

blaty granitowe

Uniwersalny design blatów kuchennych z granitu

Blaty granitowe od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród osób planujących remont kuchni. Granit jest skałą posiadającą unikalny układ żył oraz występującą w szerokiej palecie kolorystycznej, co pozwala na wybór materiału idealnie pasującego do estetyki danej kuchni. Blaty granitowe pasują do niemal każdego wystroju – doskonale komponują się ze stylem pomieszczeń utrzymanych w klasycznej stylistyce, pasują do wnętrz klimatem nawiązującym do trendów skandynawskich i prowansalskich oraz świetnie odnajdują się w kuchniach urządzonych w zgodzie ze współczesną estetyką, w tym kuchni industrialnych, nowoczesnych i minimalistycznych.

Dodatkowo, blaty granitowe do kuchni mogą zostać zrealizowane w różnych wykończeniach. Mogą posiadać estetyczny, pięknie odbijający światło połysk, być utrzymane w modnym macie, a także w półmatowym wykończeniu. Daje to jeszcze szersze możliwości aranżacyjne, pozwalając lepiej dopasować design blatów kuchennych do pozostałych elementów aranżacyjnych kuchni oraz stworzyć wymarzoną przestrzeń, w której wszystko będzie do siebie idealnie pasowało. Blaty kuchenne z granitu są więc uniwersalnym wyborem, który zdecydowanie warto uwzględnić w swoich poszukiwaniach materiału idealnego na kuchenną powierzchnię roboczą.