drewniane drzwi garażowe

Plusy i minusy drewnianych drzwi garażowych

Warsztat i garaż

Drewniane i metalowe bramy garażowe będą działać w ten sam sposób, jednak metalowe bramy garażowe są nieco mocniejsze. Są silniejsze w przypadku uderzenia lub wypadku, ale drzwi metalowe mają kilka zalet w porównaniu z drzwiami drewnianymi.

Plusy: Uwielbiam rustykalny wygląd drewnianej bramy garażowej, zwłaszcza gdy jest ona wykonana z lokalnego drewna liściastego, takiego jak drewno lipowe. Ponadto dzięki odpowiednim rodzajom narzędzi do obróbki drewna ogólnie mogę to zrobić samodzielnie. Ponadto jest to łatwy do wykonania projekt.

Przeciw: Drewniane drzwi garażowe mają zalety i wady. Po pierwsze, nie musisz wychodzić i kupować twardego drewna. Większość lasów jest tania i można je znaleźć w lokalnym składzie drewna, gdzie można odebrać drewno o wymiarach od 4 do 4 cali za około 4,00 USD za sztukę.

Powody, dla których warto budować drewniane drzwi garażowe, są różnorodne i na pewno znajdziesz kilka ważnych powodów, które zastosujesz, jeśli wybierzesz ten plan. W przypadku bramy garażowej na sprzęt można zainwestować znaczną ilość czasu. Do wykonania wszystkich prac projektowych potrzebujesz stolarza. Możesz rozważyć zakup drzwi pasujących do istniejącego podwórka, które możesz dostosować i dopasować do własnego stylu.

Stalowe drzwi garażowe będą musiały być zabezpieczone i przymocowane do stalowych drzwi, aby mogły działać.

Drzwi stalowe stanowią bardziej ekskluzywny styl bramy garażowej. Drzwi z płytek ceramicznych z pewnością będą miały bardziej miękki i nieco cieplejszy wygląd, który nie spodoba się różnym użytkownikom.

Budowanie drewnianej bramy garażowej ma wiele zalet. Nie mam miejsca, aby wymienić je wszystkie, ale ten film powinien dać ci pomysł.

Koszt

Ponieważ koszty drewna są znacznie niższe niż w przypadku innych materiałów, drewniana brama garażowa jest prawie zawsze tańsza niż metal. Wielu właścicieli domów chce dokonać kompromisu, a oszczędności mogą się sumować.

Ryzyko

Drewniana konstrukcja wiąże się z tyloma ukrytymi potencjalnymi problemami, że właściciel domu weźmie na siebie wszystko. Budowa wysokiej jakości drewnianej bramy garażowej wymaga umiejętności i doświadczenia, a zły kontrahent prawie zawsze popełnia błędy.

Zalety systemu ścian prywatnych do drzwi garażowych

Modułowe bramy garażowe ułatwiają instalację. Po prostu przykręć drzwi i gotowe! (Wersja do montażu na ścianie powinna wymagać dwóch dodatkowych śrub.)

System prywatności drewnianych drzwi garażowych tworzy naturalny wygląd drewna, nie dodając wiele do ogólnego wyglądu garażu.

Ogólnie rzecz biorąc, istnieje minimalna ilość farby, która jest używana do pokrycia wykończenia drewna, przy użyciu naturalnego drewna brzozowego i aluminium.

Małe oszczędności kosztów dla każdego, kto zmienia drewniane wykończenie na aluminiowe.

Inne korzyści obejmują:

Koszt niektórych materiałów, takich jak wykończenie sufitu (lub plam), można zmniejszyć

Instalacja jest niezwykle łatwa.

Oto niektóre z wad budowy własnych drewnianych drzwi garażowych:

Uaktualnienie do drzwi z litego drewna jest droższe niż przejście do drzwi panelowych

Trudniej jest zainstalować drzwi z litego drewna na istniejących garażach Nowe drewniane drzwi garażowe Dallas / Ft Worth

Droższe jest przyjechać do elektryka, aby je naprawić (a także ustawić termostat w zimnym miejscu, aby uzyskać lepszą ocenę energetyczną)

I odwrotnie, powinieneś również pomyśleć o zaletach i wadach drewnianej bramy garażowej, szczególnie jeśli martwisz się, jak będzie wyglądać Twoja nieruchomość, gdy zostanie opuszczona.

Większość funkcji, które sprawiają, że drewniane drzwi garażowe są bardziej pożądane niż metalowe drzwi garażowe, to przestrzeń, którą można przekształcić w doskonałą przestrzeń do dekoracji lub rozbudowy. Drzwi i drewno wewnątrz pozostaną w dobrym stanie, a stal z czasem ulegnie degradacji. Lokalni dystrybutorzy i instalatorzy mogą pomóc w skonfigurowaniu nowych drewnianych drzwi garażowych.    

Jeśli zainstalowałeś drzwi w gorącym klimacie, będziesz musiał pomyśleć o opcjach, które pomogą ci zachować dom, np. Wentylację i energię słoneczną.

Co to jest wymiana drewnianych drzwi garażowych?

Stare, ciężkie drzwi to odleżyna. Wielu właścicieli domów ma stare drzwi przednie i tylne, które nie są solidne konstrukcyjnie. Zazwyczaj oznacza to, że są w złym stanie i są podatne na rozpad podczas normalnego użytkowania. Wymiana drewnianej bramy garażowej jest doskonałym rozwiązaniem tego problemu. Niektórzy specjaliści zajmujący się naprawą drewnianych drzwi garażowych oferują zamienne drzwi drewniane, a inni oferują tylko drzwi metalowe. Tak czy inaczej, każda naprawa drzwi garażowych będzie wymagać nowych drzwi, a ich cena prawdopodobnie będzie wynosić od 200 do 500 USD.