włóczki przez internet

Włóczki przez Internet

Informacje

Co można zrobić z włóczki? To pytanie, które sobie często zadajemy, kiedy wydaje się, że zrobiliśmy już wszystko, co było możliwe. Wszystkie szale, czapki, pompony, koce, skarpetki. Być może nawet mamy już za sobą narzuty na meble, obrusy i poszewki na poduszki. I przychodzi taki moment, że już człowiek nie wie, czy jest jeszcze coś do wydziergania. Odpowiedź na to jest niezwykle prosta. Nie trzeba się martwić. Wszystko jeszcze przed nami, wystarczy, że otworzymy się na inspiracje z różnych stron, a pomysłów nam nie zabraknie.

Właściwie, gdyby dobrze pomyśleć, należałoby powiedzieć, że im mniej mamy pomysłów, tym lepiej. Bo to czas, kiedy jesteśmy w stanie nieco przewietrzyć nasze myśli, nieco odreagować, rozejrzeć się w poszukiwaniu nowych bodźców. Wbrew pozorom taki impuls mogą dać nam włóczki przez Internet. Szukając ich w ten sposób, zobaczymy, jak to wygląda u innych. Czasami nawet czynność wykonywana przez nas od wielu lat, podejrzana gdzie indziej, sprawia, że coś nowego może się w nas obudzić. Jakaś nowa iskra.

Zamówić przez Internet włóczki

Ciekawym rozwiązaniem na urozmaicenie naszego dziergania są wszelkie robótki dedykowane dzieciom. Tutaj otwierają się przed nami ciekawe rozwiązania, ponieważ możemy dzięki włóczkom, wpływać na wyobraźnię dzieci. A nawet formować pewną niezależną od mód i trendów, potrzebę szukania inspiracji w innych miejscach niż te powszechnie znane. Poza tym jest szansa, żeby zwrócić uwagę na kreatywność. Jeżeli jesteśmy w stanie zamówić przez Internet włóczki a potem udziergać maluchom ręcznie robioną maskotką, to jest to pierwszy krok do aktywności na tym polu. Jeżeli tylko będziemy takie podejście w dzieciach pielęgnować, nieszablonowe myślenie na pewno będzie im towarzyszyć w dalszym etapie.

Radość z prostych gestów

Czy tylko maskotki? Oczywiście, że nie. Przynajmniej dwa razy w roku, przy okazji świąt Wielkanocnych i Bożego Narodzenia, jest okazja, aby zrobić fajne, pomysłowe, drobne ozdoby. Przydadzą się na choinkę, w różnych miejscach mieszkania, na stół świąteczny, na parapet, do pokoju dziecięcego. Zresztą nie tylko święta są idealną okazją do wspólnego dziergania. Właściwie każda okazja – Dzień Mamy, Babci, Dziadka. Jeżeli tylko pokażemy dzieciom, że to właśnie rzeczy, które sami wykonaliśmy, dedykujemy najbliższym, przynoszą one mnóstwo radości. Owszem, dzieciaki uczą się już tego w przedszkolach, a potem jeszcze w pierwszych latach szkoły podstawowej. Jeżeli jednak będzie to nieustannie podtrzymywane w domu, na pewno tego rodzaju nawyki utrwalą się w nich.