panele ścienne i sufitowe

Panele ścienne i sufitowe w montażu

Dom i ogród

Decydując się na panele ścienne i sufitowe najlepiej będzie, jeżeli u producenta dowiemy się, czy są wskazane przez nich wyspecjalizowane firmy, które zajmują się montażem. To ważne, ponieważ, gdyby poszło coś nie tak, to pokryciem kosztów zajmie się producent lub wynajęta firma. Jeżeli by nam coś nie wyszło, to może się okazać, że nasza reklamacja może zostać odrzucona, a my będziemy musieli dobrać nowe listwy, aby sobie ze wszystkim poradzić.

Jeżeli panele ścienne i sufitowe to dla nas nowość, chcemy, żeby wokół było przytulnie i przyjaźnie, to wybór odpowiedniej osoby do montażu to rzecz kluczowa w tej branży. Przede wszystkim dlatego, że taka osoba zna wszystkie odpowiedzi na pytania nas nurtujące. Wie, jak się zachować w sytuacjach krytycznych, ale także ma doświadczenie, kiedy chcemy, aby ślady po montażu paneli początkowych i końcowych nie rzucały się w oczy. Są na to wypróbowane sposoby, które specjalistom zajmą chwilę, a nam zdecydowanie więcej czasu.

Panele ścienne i sufitowe

Jeżeli je zakładaliśmy i nieobce są nam meandry ich montażu, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby się tym zająć. Owszem, wytyczne producenta są tutaj ważne, ale nie wiążące. Jeżeli jeszcze mamy w sobie żyłkę osoby, której narzędzia nie palą się w rękach, to o właściwą instalację możemy być spokojni. Tym bardziej, że prawdę mówiąc panele ścienne i sufitowe nie są zbyt skomplikowane szczególnie dla osób, które już to robiły. Jeżeli jeszcze decydujemy  się na montaż na klej, to tutaj nawet będąc laikami, powinniśmy sobie poradzić. Jednak w każdej z tych sytuacji lepiej mierzyć siły na zamiary niż później się rozczarować.

Montaż na ścianie i suficie

Nie będzie niczym nowym, jeżeli dodamy, że na pewno o wiele łatwiej je zainstalować na ścianie niż na suficie. Nie dlatego, że się czymś różnią. Nie, nie ma tutaj żadnych odstępstw od normy. Jedne i drugie są identyczne. Różnica polega tylko na pewnej organizacji pracy. Jeżeli do ścian, przy dobrym planie pracy, jesteśmy sobie w stanie sobie poradzić samemu. Z pracą na wysokościach, mówiąc pół żartem, pół serio, potrzebować będziemy pomocy bez dwóch zdań. Podobnie zresztą jest z innymi tego typu pracami. Sami nie zamontujemy płyty gipsowej na suficie lub tapety. W tej pierwszej sytuacji jest to niemożliwe, w tej drugiej teoretycznie do zrobienia, ale na pewno będzie to wymagało zdecydowanie więcej czasu.

Podsumowanie

Zatem jeżeli mamy możliwość, a w budżecie dodatkowe środki, lepiej jest przekazać tę część prac w pomieszczeniu – wykwalifikowanym specjalistom. Możemy w tym czasie wykonać inne czynności, które na pewno okażą się równie potrzebne i celowe.