impregnat do kamienia

Impregnat do kamienia – jaki do granitu, piaskowca i trawertynu?

Dom i ogród

Posiadanie naturalnego kamienia w domu to dobry zwyczaj na stworzenie klimatycznego mieszkania. Granit, piaskowiec czy trawertyn to surowce, które goszczą w naszych domach oraz na obejściach. Jak się z nimi obchodzić, aby zachowały swoje naturalnego piękno? Tego dowiesz się z naszej publikacji. 

Granit polerowany – impregnacja 

Blat kuchenny z polerowanego granitu jest najbardziej narażonym produktem na zabrudzenia. Jak podają sprzedawcy sklepu https://www.e-akemi.com blat granitowy może być narażony na odbarwienia po spożywcze. Do najbardziej znanych zabrudzeń możemy zaliczyć tłuszcz oraz soki owocowo-warzywne. Dlatego impregnacja blatów jest szczególnie istotna. Aby bez bezpiecznie impregnować blaty niezbędny jest środek, którego dopuszczono do kontaktu z żywnością. Tego rodzaju preparat można bezpiecznie stosować. W razie spadnięcia produktu na kamień nie ma żadnych obaw o zdrowie i życie Twojej rodziny. Nawet dziecko,które przypadkowo spożyje np. ciasteczko bezpośrednio z blatu nie narazi się np. na zatrucie pokarmowe.

Często granit polerowany może być narażony na promieniowanie UV. Promienie słońca, które przechodzą przez szybę mogą uszkodzić powierzchni granitowej. Tworzący się w ostatnim czasie efekt cieplarniany zwiększa natężenie siły promieniowania związku z czym w ostatnim czasie granit zewnętrzny i wewnętrzny może ulegać licznym odbarwieniom oraz szarzeniu. Aby do tego nie dopuścić impregnacja może opóźnić proces zmian w barwie granitu. 

Piaskowiec – impregnacja 

Zmiany kolorytu oraz zabrudzenia to jedyny problem, jaki borykają się właściciele podłóg z piaskowca. Aby zapobiegać wszelkim zmianom nasz ekspert poleca poszukiwania impregnatu z piaskowca. Poniższe zestawienie na https://www.e-akemi.com/impregnaty-do-kamienia-c-1.html może ułatwić znalezienie odpowiedniego preparatu. W przypadku wyboru uniwersalnych środków do konserwacji kamieni należy zwrócić szczególną uwagę na stopień chłonności preparatu. Piaskowiec jako kamień miękki musi być pokryty preparatem o dużym stopniu ochrony przed wilgocią. Należy również pamiętać, że piaskowiec bywa narażony na inwazję glonów, dlatego preparat ochronny powinien zawierać substancje które neutralizują wszelkie zarodniki glonów.  

Trawertyn – Impregnacja 

Ten rodzaj kamienia charakteryzuje się wysoką porowatością. Nierówna struktura znalazła swoje zastosowanie w produkcji płytek. Na rynku możemy znaleźć płytki z trawertynem wypełnionymi porami i zaimpregnowanymi. Jednak po zasie warto impregnację powtórzyć. Wynika to z faktu ścierania się powłoki. Podczas chodzenia płytki zaczynają z czasem tracić swoje właściwości, co wiąże się m.in. z pojawianiem się uporczywych zabrudzeń. Śliska powierzchnia impregnatu tworzy powierzchnię hydrofobową, która zapobiega wnikaniu brudu w otwory twarentynu. Dodatkowo zapobiega tworzeniu się odbarwień w wyniki działania promieni UV oraz rozkwitu glonów czy mchu leśnego. Przed impregnacją koniecznie jest wyczyszczenie powierzchni środkami do kamieni miękkich. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *