blachodachówka

Blachodachówka a dachówka cementowa – jakie są różnice?

Dom i ogród

Wybór materiałów w kwestii pokrycia dachowego jest bardzo zróżnicowany. Aktualnie powstają przeróżne konstrukcje mieszkalne czy przemysłowe, które wykorzystują bardzo różne i nietypowe materiały. Który model jest więc bardziej uniwersalny – blachodachówka, czy dachówka cementowa? Poznaj podstawowe różnice i zastosowanie obu wymienionych pokryć dachowych.

Dachówka cementowa – kiedy warto ją zastosować?

Na początku warto wspomnień, że dachówka znacząco wyróżnia się na tle innych pokryć dachowych ze względu na swoje walory wizualne. Prezentuje się doskonale w przypadku większości projektów, jednak jej spora waga sprawia, że nie zawsze można skorzystać właśnie z tego materiału – a już szczególnie wtedy, jeżeli cała konstrukcja budynku jest już wiekowa i nie została odpowiednio wzmocniona. Oprócz dachówki cementowej dostępny jest także wariant betonowy. Czy są między nimi większe różnice? Właściwie nie – ich montaż jest podobny, a to samo tyczy się także ich wagi. 

Czym wyróżnia się blachodachówka?

Drugą wspomnianą opcją jest blachodachówka. Może nie jest ona wizualnie tak doskonała jak dachówka cementowa, ale posiada wiele innych zalet, dzięki którym coraz częściej wybierana jest właśnie zamiast alternatywnych, znacznie cięższych materiałów. Montaż takiej blachy jest bardzo prosty i nie zajmuje dużo czasu. Jest to sprawdzone rozwiązanie, gdy potrzebujemy szybkiej zmiany pokrycia dachowego. Blachodachówka wyróżnia się nie tylko trwałością, ale także niską ceną. To dobry zamiennik dla klasycznej dachówki. 

Dachówka cementowa a blachodachówka – co wybrać?

Podjęcie ostatecznej decyzji powinno być zależne od trzech czynników – warto zastanowić się, jaki budżet możemy przeznaczyć na pokrycie dachowe, który wariant wizualnie lepiej pasuje do wybranego projektu i czy zależy nam na szybkim i tanim montażu. Dachówka cementowa okaże się dobrym rozwiązaniem, jeżeli mówimy o budowie obiektu ciekawego pod względem designu. Jeżeli potrzebujemy natomiast taniego, dobrego pokrycia dachowego, które wygląda lepiej od blachy trapezowej – w takim przypadku dobrze jest wybrać blachodachówkę. 

Szczegółowe informacje dotyczące blachodachówki znajdziesz pod adresem: https://pokrycia.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *