remont

W czym wywieźć śmieci po remoncie?

Informacje

W ostatnim czasie bardzo mocno wzrosła liczba wykonywanych inwestycji remontowo-budowlanych. Branża remontowa cierpi na chroniczny brak rąk do pracy. Do tego dochodzą ciągłe podwyżki cen materiałów. Opóźnienia, przestoje na budowach i dopłaty dla wykonawców. Wszystko to sprawia, że jest to dla inwestorów trudny okres. Nie wszytko jednak pisze się w tak czarnych barwach. Istnieją dziedziny, które pomimo zapaści w branży budowlanej, działają prężnie. Mowa choćby o firmach oferujących wywóz i utylizację odpadów. Jeśli więc przeprowadzasz remont lub jesteś w trakcie realizacji inwestycji budowlanej, tą kwestią nie musisz się przejmować.

Jakie dostępne opcje?

Przedsiębiorstwa wywozowe oferują szereg kompleksowych usług, dzięki którym, klient nie musi zaprzątać sobie głowy organizowaniem transportu i utylizacji. Zamawiając usługę, najczęściej spotkasz się z propozycją użycia worków big bag, lub kontenerów. Pierwsza opcja jest odpowiednia w przypadku niewielkich prac ogrodowych, remontu łazienki lub kuchni. Jednym słowem wszędzie tam, gdzie powstanie niewiele odpadów. Z reguły do 2m3.

Kontenery zaś to większy kaliber. Tu jednak różnorodność jest dużo większa. Jest to widoczne zwłaszcza w przypadku firmy, takiej jak 3citygruz, oferującej bardzo zróżnicowane pod względem pojemności kontenery na śmieci Gdańsk.

Coś na małe i wielkie potrzeby.

Oferta kontenerów musi być bogata. Jest to podyktowane cechami fizycznymi poszczególnych typów odpadów. Zwarte i ciężkie (gruz, ziemia, szkło, kamienie, glina) wywożone są z reguły w kontenerach o pojemności do 5m3. Do transportu odpadów budowlanych zawierających lżejsze materiały bez gruzu (płyty warstwowe, styropian, drewno, tworzywa sztuczne) używa się pojemników od 7m3 wzwyż. Warto wspomnieć, że możliwości dopasowania usługi do swoich potrzeb są bardzo duże. Oferowane pojemności często przekraczają 14m3. Zapewnia to dużą elastyczność.

Nie wiesz jaki rozmiar zamówić? To żaden kłopot.

W przypadku niemożności oszacowania wymaganej pojemności kontenera warto zwrócić się o pomoc do przedstawiciela firmy 3citygruz.pl, zajmującej się wywozem. Jeśli strzelimy na chybił trafił, może zaistnieć konieczność poniesienia dodatkowych kosztów. Jeśli zamówiony pojemnik okaże się zbyt mały, będziemy musieli wykupić kolejny (co będzie droższe, niż jeden większy). Jeżeli natomiast zdecydujemy się na kontener większy, niż to konieczne, niepotrzebnie zapłacimy za wywóz powietrza. Zapytanie pracownika firmy wywozowej nic nie kosztuje, pozwala za to optymalnie dobrać usługę do naszych aktualnych potrzeb.