Cement budowalny w workach

Cement budowalny w workach – dlaczego warto?

Informacje

Budowa domu to niełatwe zadanie. Najważniejsze to zakup dobrej jakości materiałów budowlanych, które zapewnią bezpieczeństwo i solidność wznoszonej konstrukcji. A do takich z pewnością należy cement budowlany. W technologii budownictwa murowanego materiał ten odgrywa bardzo istotne znaczenie dlatego warto wybrać dobrej jakości cement o wysokiej klasie wytrzymałości.

Czy cement w workach jest dobrym wyborem? A jeśli tak to dlaczego warto go wykorzystać do konstrukcji fundamentów, zapraw murarskich i do wylewania stropów?

Cement – jakie są jego rodzaje?

Producenci oferują różne rodzaje cementu budowlanego, które są zróżnicowane pod względem właściwości fizycznych i składu chemicznego. Bardzo dobrym wyborem jest cement portlandzki I klasy, ponieważ jest wytrzymały na ściskanie i cechuje się wysokim poziomem estetyki. Z tego względu można go wykorzystać do wylewania stropów, nadproży drzwi i okien czy słupów konstrukcyjnych. Klasę II wykorzystuje się do zapraw tynkarskich i murarskich. Cement hutniczy z oznaczeniem CEM III służy do wylewania fundamentów, zaś CEM IV do produkcji zapraw i tynków. Na rynku dostępny jest jeszcze CEM V – cement wieloskładnikowy, który doskonale się sprawdzi do wznoszenia konstrukcji odpornych na ogień.

Dlaczego warto wybrać cement w workach?

Workowany cement jest znakomitą alternatywą do tego sprzedawanego luzem. Dzięki temu, że znajduje się w workach jest znakomicie zabezpieczony przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Cement w workach to znakomity wybór dla wszystkich, tych, którzy chcą zadbać o najwyższą jakość betonowych i cementowych zapraw. Cement, który znajduje się w workach jest pewnym produktem, który spełnia wszystkie wymagane parametry techniczne. Na worku bowiem umieszczona jest informacja o jego rodzaju i klasie, oznaczona znakiem CEM lub B oraz dodatkowe oznaczenia normowe, takie jak klasa wytrzymałości cementu, która może mieć wartości: 32,5; 42,5; 52,5 czy oznaczenia, określające jego właściwości.

Cement 25 kg – najlepszy wybór

Standardowe worki cementu wynoszą 25 kg i jest to bardzo praktyczne i ekonomiczne rozwiązanie. Z takiej ilości można uzyskać około 13 litrów mieszanki, a to wystarcza na pokrycie 1 metra kwadratowego betonem o grubości 1 centymetra. W zależności od rodzaju betonu te wartości mogą się różnić. Cement 25 kg jest bardzo praktycznym rozwiązaniem łatwym w magazynowaniu i transporcie.

Cement budowlany, zapakowany we worki zapewnia trwałość i wytrzymałość konstrukcji budowlanych, co ma ogromny wpływ na użytkowanie obiektu w przyszłości.