suszarka

Czym kierować się wybierając suszarkę do rąk?

Informacje

Pierwsze suszarki do rąk powstały w latach 30. ubiegłego wieku i od tego czasu stale zyskują na popularności. Stanowią doskonałą alternatywę dla standardowych podajników papieru, z uwagi na komfort ich użytkowania, energooszczędność oraz łatwość w utrzymaniu czystości.

Najważniejsze parametry suszarek do rąk na które należy zwrócić uwagę

Dobrej jakości suszarka do rąk, powinna odznaczać się odpowiednimi parametrami. To właśnie je należy wziąć pod uwagę, wybierając odpowiedni model. Pierwszym elementem jest rodzaj obudowy, który warto dopasować do aranżacji wnętrza oraz pozostałych elementów wyposażenia całego pomieszczenia. Wyróżnia się suszarki z obudową metalową, aluminiową lub termopolimerową. Bez względu na materiał z którego są wykonane, można je znaleźć w wielu wersjach kolorystycznych, w zależności od upodobań.

Moc suszarki i czas suszenia

Te oba parametry są ze sobą powiązane, bowiem im wyższa moc urządzenia, tym krótszy czas suszenia. Suszarki o wyższe mocy zużywają więcej prądu, ale jednocześnie sprawdzają się doskonale w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Urządzenia o niskiej mocy będą wymagały co najmniej kilkudziesięciu sekund na skuteczne wysuszenie dłoni, natomiast w przypadku tych o większej mocy, wystarczy upływ zaledwie kilku sekund.

Natężenie hałasu oraz wyposażenie w dodatkowe funkcje

Natężenie hałasu generowanego przez suszarki zależy od mocy urządzenia. Parametr ten ma szczególne znaczenie w przestrzeniach biurowych, urzędach oraz domach. Niższe natężenie hałasu jest wyznacznikiem większego komfortu jego użytkowników. Dobrze jeśli emisja hałasu urządzenia nie jest wyższa niż 60 decybeli. Nowoczesne suszarki do rąk wyposażone są ponadto w dodatkowe funkcje, takie jak wbudowane filtry mi.in. filtry HEPA, które oczyszczają powietrze z niebezpiecznych drobnoustrojów.

Zalety płynące z posiadania nowoczesnej suszarki do rąk

Wyposażenie pomieszczeń w suszarki do rąk buduje uznanie w oczach klientów oraz interesantów. Urządzenie to, zapewnia utrzymanie czystości oraz porządku, generuje także duże oszczędności. Już po miesiącu użytkowania suszarki, można zauważyć pierwsze oszczędności, które wynikają z braku konieczności zakupu ręczników papierowych. Optymalizację kosztów przynosi także wyposażenie suszarki w moduł bezpieczeństwa powodujący jej automatyczne wyłączanie po określonym czasie. Zainstalowanie suszarki niweluje problem ze sprzątaniem łazienki, wynikającego z porozrzucanych ręczników papierowych. Są też rozwiązaniem bardzo ekologicznym z uwagi na to nowoczesne suszarki pobierają niewielkie ilości energii elektrycznej, a czas ich użytkowania to nawet kilka – kilkanaście lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *