kółka meblowe

Kółka do mebli – jakie wybrać?

Meble

Kółka meblowe to produkty, które wykorzystuje się w szeroko pojętym przemyśle meblowym. Koła sprawiają, że możesz w znacznie łatwiejszy sposób przenosić swoje meble z miejsca na miejsce – niezależnie od tego, ile ważą. To właśnie dlatego kółka często są wykorzystywane w sklepie czy w innych miejscach, gdzie obsługa musi radzić sobie z dużą ilością ciężkich mebli. Wiele osób jednak zastanawia się, jakie kółka wybrać, aby być zadowolonym z ich jakości oraz rozmiaru? Czy twardość jest istotnym elementem, a jeżeli tak, to jak twarde powinny być kółka? I przede wszystkim, gdzie można kupić solidne kółka, które faktycznie będą ci służyły?

1. Kółka meblowe – jakie wybrać?

2. Twardość kółek – czy jest istotna?

3. Gdzie kupić kółka meblowe?

Kółka meblowe – jakie wybrać?

Jeżeli chodzi o to jakie koła meblowe meblowe wybrać, to wszystko zależy od tego, jakich produktów potrzebujesz i do jakich mebli takie koła zostaną przymocowane. Czasami będą to kółka 30 mm, a czasami kółka 50 mm. Warto jest również zwrócić uwagę na obecność hamulca, dzięki któremu będzie można swobodniej manewrować meblami, szczególnie w pomieszczeniach o nierównej podłodze. Ważne jest również to, aby kółka były wykonane z dobrej jakości materiałów aby były odporne na różnego rodzaju uszkodzenia. Ponadto równie istotne jest mocowanie kółek do mebli – ważne aby było solidne, aby kółka samoistnie się nie odczepiały.

kółka meblowe

Twardość kółek – czy jest istotna?

Twardość to jedna z najważniejszych cech kółek meblowych. To właśnie ona odpowiada za dobrą jakość i wysoką wytrzymałość tego produktu. Warto więc wybierać takie kółka, które są twarde – ale jednocześnie są bardzo gładkie, ponieważ dzięki temu nie będą rysowały powierzchni, po której będą się przemieszczały. Najlepiej, aby kółka były wykonane z kauczuku, który bardzo dobrze spełnia oba te zadania. Wtedy będziesz mieć pewność, że przenoszenie mebli odbędzie się bez żadnych problemów.

Gdzie kupić kółka meblowe?

Przy zakupie kółek do mebli warto skorzystać z oferty sklepów internetowych. Taki sklep często oferuje również usługi wyboru najbardziej odpowiednich kół, które najlepiej sprawdzą się w twoim przypadku. Dostawa zawsze jest szybka i nie trzeba tracić czasu na jeżdżenie po sklepach czy czekanie na kuriera – bo zawsze istnieje możliwość zamówienia do paczkomatów. Zamów więc kółka do swoich mebli przez internet, a będziesz mógł skorzystać z dobrych cen, przejrzystych informacji znajdujących się w opisie w razie czego z pomocy ekspertów, którzy z chęcią odpowiedzą na twoje pytania. 

koła habi