szafa

Szafy – jakie wybrać?

Meble

Dostępne w wielu stylach, rozmiarach i kolorach szafy ubraniowe dedykowane są do konkretnych pomieszczeń. Czy patrząc na model szafy, nasuwa Ci się do jakiego pomieszczenia będzie pasowała? Sugerujesz się sklepowymi aranżacjami, w których szafy prezentowane są w sypialniach, pokojach młodzieżowych lub przedpokojach? W prezentowanych ekspozycjach można znaleźć wiele inspiracji, ale przede wszystkim zaufaj własnej intuicji, gustowi oraz miarce budowlanej. Przed dokonaniem zakupu szafy zmierz dokładnie dostępną szerokość, głębokość i wysokość miejsca, przeznaczonego do jej wstawienia.

Szafy, idealne do niewielkich pomieszczeń

W małych pomieszczeniach, szczególnie w przedpokojach stosujemy szafy niewielkie, zawierające drążek na ubrania oraz półki, umieszczone w dwóch częściach mebla. Najbardziej praktycznym rozwiązaniem są szafy z drzwiami przesuwnymi, które podczas otwierania nie zajmują dodatkowej przestrzeni. Jeżeli nie możesz pozwolić sobie na szafę o standardowej głębokości, na stronie sklepu Edinos.pl znajdziesz szafy, o głębokości 35 cm z drążkiem wysuwanym, umieszczonym prostopadle do drzwi szafy. W niewielkich wnętrzach sprawdzają się szafy, utrzymane w jasnej kolorystyce oraz szafy, posiadające drzwi lustrzane, które odbijając światło, optycznie powiększą przestrzeń.

szafa

Pojemne szafy do sypialni

W sypialni lub pokoju młodzieżowym potrzebne są szafy, wyróżniające się znaczną pojemnością. Meble o szerokości od 150 cm najczęściej wyposażone są w dwa rzędy półek oraz drążek na ubrania, zawieszony pomiędzy nimi. Można spotkać się z opcją równego podziału wnętrza szafy na dwie strefy, z drążkiem oraz szerokimi półkami. Każda z wersji jest bardzo pojemna i funkcjonalna. W sypialni sprawdzają się szafy z drzwiami przesuwnymi, z lustrem, aby podczas porannego pośpiechu móc dokonać właściwego wyboru odzieży już podczas komponowania stylizacji. W pokoju młodzieżowym można zastosować w szafie drzwi otwierane. Doskonale sprawdzą się również pojemne szafy narożne oraz narożne szafy – garderoby, z oświetleniem oraz dużą przestrzenią wewnątrz.

szafa

Jaki rodzaj szafy będzie odpowiedni dla Twoich potrzeb?

Szafy występują w wersjach jednodrzwiowych, dwu lub trzydrzwiowych oraz jako szafy z drzwiami przesuwnymi. Wybierz najlepszą opcję dla siebie, biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia. Wybierz modne, frezowane, poprzeczne ozdobniki, gładką powierzchnię lakierowanych na połysk frontów lub klasyczne drewno, niezmiennie prozdrowotne, tworzące unikalny mikroklimat ponadczasowego, pachnącego wnętrza.