osłony okienne

Nowoczesne rolety dzień – noc

Dom i ogród

Rolety wewnętrzne dzień i noc są nowoczesną formą zasłaniania okna jak sama nazwa wskazuje zarówno w nocy jak i w dzień. Dzięki nim można uzyskać optymalne zaciemnienie pomieszczenia w nocy, a w dzień dostosować poziom światła dziennego do swoich potrzeb. W zależności od tego czy pomieszczenie akurat pełni funkcję salonu do oglądania telewizji czy pokoju do popołudniowej drzemki można dostosować poziom dostającego się do środka wnętrza światła. Rolety dzień noc na wymiar są idealną opcją dla każdego wnętrza. Dostępność wielu kolorów i różnorodność montażu pozwala dobrać odpowiedni wariant, aby były dopełnieniem wystroju. Można wybrać rolety dzień noc w kasecie lub rolety bez kasety w zależności od potrzeb.

Jak zbudowane są rolety dzień noc?

Tradycyjne rolety składają się z jednego paska tkaniny, dzięki któremu zasłania się okno lub całkowicie go odsłania. Rolety dzień noc uszyte są z dwóch pasów tkanin, które składają się z pasów o różnej przepuszczalności światła. Ich działanie polega na nakładaniu się pasków przeźroczystych jednej tkaniny z paskami kryjącymi drugiej tkaniny. Dzięki temu można manewrować poziomem potrzebnego światła poprzez przesuwanie sznureczka. Paski transparentne, które przepuszczają światło, jednak doskonale chronią przed wzrokiem ciekawskich sąsiadów. Rolety dzień noc na wymiar doskonale dopasowują się do ramy okna, dlatego są doskonałym zabezpieczeniem również dla pomieszczeń na parterze. 

Jakie rodzaje rolet dzień noc są dostępne na rynku?

Rolety dzień noc są dostępne w wielu barwach i zestawieniach kolorystycznych. Można dobrać wymiar do pomieszczeń mniejszych jak i wielkich salonów. Oprócz faktury materiału i koloru, można podzielić je także na sposób montażu. Rolety w kasecie dzień noc z pewnością warto zamontować na okach dachowych, lub tam gdzie są pochyłe ściany. Rolety bez kasety dzień noc MINI praktycznie nadają się do każdego wnętrza. Montaż takich rolet jest bezinwazyjny dlatego znajdują one zastosowanie właściwie wszędzie. Charakteryzuje je elegancki wygląd, a jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia klienta. 

Rolety bez kasety dzień noc MINI

Czy rolety dzień noc można prać?

Tkaniny z których uszyte są rolety dzień noc na wymiar to bardzo delikatne materiały. Do codziennej pielęgnacji i pozbycia się kurzu, wystarczy użyć odkurzacza ze specjalną szczotką. Absolutnie nie wolno prać ich w pralce. Taki proces uszkodziłby zaimpregnowane materiały. Do usunięcia ewentualnych plam, należy użyć lekko zwilżonej szmatki. Nie należy używać żadnych detergentów. Najlepiej rolety dzień noc czyścić na sucho. To pozwoli cieszyć się nimi przez długi czas.