łazienka

Lampy do łazienki – gdzie kupić?

Dom i ogród

Dobre oświetlenie w łazience jest bardzo ważne i potrzebne w każdym domu. W tym pomieszczeniu zazwyczaj nie ma okna, a jeśli już ono jest, to nie jest wystarczająco duże by oświetlić dokładnie całą przestrzeń i to właśnie stanowi największy problem. Łazienka powinna być najlepiej podświetlonym pomieszczeniem z tego względu, że jest ono kluczowe przy zabiegach kosmetycznych zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Podczas golenia czy malowania się ważne jest dobre oświetlenie, dzięki któremu możemy wykonać te wszystkie czynności bez problemu i trudu. 

Mała łazienka nie ogranicza

Małe łazienki z niskim zadaszeniem bywają problemem dla wielu domowników, gdyż trudno jest je urządzić. Jeśli chodzi o oświetlenie, najlepszym wyborem w takich przypadkach są lampy sufitowe łazienkowe, które nie zajmują za dużo przestrzeni, jednak są bardzo eleganckie i zgrabne, a przede wszystkim bardzo dobrze rozświetlają wszystko naokoło. Dla lepszego efektu warto zastosować dwie większe lampy lub zakupić kilka małych lampek podtynkowych, które prezentują się świetnie nawet w większej ilości. Do niskich pomieszczeń nadadzą się również większe lampy z kloszami zamocowane na niewielkich stelażach lub modele z kilkoma małymi lampkami skierowanymi w różne strony, przyczepionymi do jednego, podłużnego stelaża. Dobrym wyjściem również byłby zakup kompletu lamp zbudowanych z różnej wielkości pojedynczych okrągłych plafonów, występujących w wersji podwójnej lub nawet poczwórnej. Można je zawiesić na sufit, lub też na ścianę. Oprócz lamp sufitowych warto byłoby zainwestować w dodatkowe oświetlenie blisko lustra by móc lepiej wszystko widzieć podczas korzystania z niego.

Więcej możliwości dla większej przestrzeni

Posiadając większą łazienkę można pozwolić sobie na duże, wiszące lampy. Mogą one występować w pojedynczych modelach lub też jako zestaw kilku lamp przymocowanych do stelażu drewnianego lub też metalowego. Ich wiszące lampy mogą mieć różne wysokości, kolory oraz rodzaje. Ze stelaża mogą zwisać pojedyncze żarówki lub być one oprawione w klosz a nawet umieszczone w butelkach. Im większa łazienka, tym więcej możliwości, które można wykorzystać, decydując się na oryginalne i nietypowe lampy. Można je umieścić w kilku miejscach, tak by jak najlepiej oświetlić całe pomieszczenie. 

Wybór należy do ciebie

Kupując lampy do łazienki, należy wziąć przede wszystkim pod uwagę rozmiar łazienki oraz które miejsca powinny być dokładnie oświetlone. Warto też pomyśleć nad jego wykonaniem oraz odcieniem, tak by pasował do reszty wyposażenia w pomieszczeniu i nie odstawał kolorem oraz stylem od reszty wystroju. Jednak czasami można też wyjść poza schematy i zdecydować się na coś innego, bo być może okaże się, że ten wybór będzie najtrafniejszy. 

Odpowiadając na pytanie – gdzie kupić lampy łazienkowe? My polecamy sklep internetowy https://boxlab.pl/.