Dom na Białołęce

Dom na Białołęce – dlaczego warto?

Dom i ogród

Białołęka wciąż często kojarzy się z nieatrakcyjną, zabudowaną blokami dzielnicą Warszawy. Nieustanny rozwój infrastruktury, nowe inwestycje oraz wiele innych atrakcji sprawiają jednak, że o zamieszkaniu w tym miejscu myśli coraz więcej osób. Jakie są największe zalety Białołęki i dlaczego warto osiedlić się właśnie w tej dzielnicy?

Nowoczesne budownictwo

Białołęka to jedna z najprężniej rozwijających się dzielnic Warszawy. Na jej obszarze nieustannie planowane są nowe inwestycje, które podnoszą prestiż tej części stolicy i zachęcają do zamieszkania kolejne osoby. Białołęka stawia przede wszystkim na nowoczesne budownictwo, ze szczególnym wskazaniem na innowacyjnie zabudowane osiedla. Poza blokami mieszkalnymi powstają na nich również domy jednorodzinne i bliźniaki. Osiedlenie się w tej dzielnicy polecane jest osobom, które nie przepadają za archaicznymi technologiami budowy i preferują nieruchomości w najwyższym standardzie.

Nieustanny rozwój infrastruktury

Białołęka rozwija się także pod kątem infrastruktury, dzięki czemu na miejscu nie brakuje obiektów sportowych, handlowych czy usługowych. Dzielnica sporo zyskała na atrakcyjności po uruchomieniu nowoczesnej, bogatej pod względem oferty galerii handlowej o nazwie Galeria Północna. Okoliczni mieszkańcy nie muszą dzięki temu wyruszać do innych rejonów Warszawy, aby zrobić większe zakupy. Na Białołęce nie brakuje również mniejszych sklepików spożywczych, aptek czy drogerii, w których bez przeszkód nabyć można podstawowe rzeczy. Jedną z najciekawszych atrakcji dzielnicy jest największa zjeżdżalnia wodna w Polsce, zlokalizowana w Centrum Sportów 2 Wieże.

Bardzo dobra komunikacja z innymi dzielnicami

Jednym z najpopularniejszych argumentów przeciwko zamieszkaniu na Białołęce jest stosunkowo duża odległość od centrum, a tym samym konieczność odbywania długich dojazdów. Specyficzne położenie dzielnicy było do niedawna problemem, jednak obecnie władze miasta znacząco usprawniły obywatelom możliwości komunikacyjne. W dużym stopniu wynika to z otwarcia w ostatnich latach mostu Curie-Skłodowskiej, a także zmodernizowania ulicy Modlińskiej. Na skrócenie czasu dojazdu z Białołęki do centrum Warszawy wpływ miał także remont trasy toruńskiej, który docenili wszyscy mieszkańcy. Nie bez znaczenia pozostaje obecność połączeń tramwajowych, pozwalających na przedostanie się w kilkanaście minut do głównej linii metra oraz szybkie dotarcie do centrum komunikacją miejską.

Idealne miejsce dla całej rodziny

Białołęka jest idealnym miejscem do życia dla całej rodziny, a zwłaszcza rodziców z małymi dziećmi oraz par planujących potomstwo. W dzielnicy nie brakuje placów zabaw oraz innych obiektów rozrywkowych, które zapewniają ogromne możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Na terenie Białołęki dostępne są także publiczne i prywatne szkoły oraz przedszkola, co pozwala mieszkańcom na wybór placówki położonej blisko domu. Dzielnica ta może się poszczycić również niemałą powierzchnią terenów zielonych, wokół których budowane są nowe osiedla. Wybierając dom na Białołęce, zyskać można ciszę i spokój niespotykany w innych rejonach miasta. W pobliżu zlokalizowany jest kompleks lasów Jabłonowskich, a także rezerwat Łęgi Czarnej Strugi i rezerwat Ławice Kiełpińskiego. Takie zalety Białołęki z pewnością docenią osoby, które cenią sobie bliską dostępność przyrody.

Przystępne ceny nieruchomości

Wybór miejsca zamieszkania jest w dużym stopniu kwestią indywidualną, jednak bardzo często na ostateczną decyzję wpływają aspekty finansowe. Na inwestycję w dom na Białołęce warto zdecydować się również dlatego, że ceny nieruchomości w tej dzielnicy pozostają wyjątkowo przystępne dla zwykłych obywateli. Wybór tego rozwiązania polecany jest osobom, których nie stać na osiedlenie się w miejscu położonym bliżej centrum stolicy. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że dom zlokalizowany na peryferiach miasta będzie również zdecydowanie tańszy w codziennej eksploatacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *