ekspres do kawy

Filtr wody do ekspresów do kawy ELECTROLUX

Informacje

Wiele osób zastanawia się jak poprawić parametry użytkowanej wody. I nie chodzi tutaj o kąpiel lecz o wykorzystywanie wody w przygotowywaniu codziennych napojów. W dzisiejszych czasach w mieszkaniu wiele osób posiada ekspresy do kawy, dzięki którym mogą pić wyśmienitą kawę nie wychodząc z domu. Jednak czasem nawet dobry ekspres potrafi produkować kawę kiepskiej jakości. Może być to spowodowane wodą wodociągową wykazująca duże zanieczyszczenia. Filtr wody do ekspresów do kawy Electrolux potrafi przywrócić kawie smak, na który każdy fan tego napoju zasługuje.

Filtr wody do ekspresów do kawy Electrolux – co zapewnia?

Filtr wody do ekspresów do kawy Electrolux gwarantuje, że kawa nabierze nowego, nietuzinkowego smaku. Osoby, które wcześniej nie korzystały z filtra, a rozpoczęły jego użytkowanie aplikując go do swojego ekspresu odczuwają kolosalną różnicę. Kawa jest smaczniejsza i bardziej wyrazista niż kiedykolwiek. Filtr wody do ekspresów do kawy Electrolux jest dodatkiem, który jest odpowiedzialny za tą pozytywną zmianę.

Dzieje się tak poprzez fakt, że niestety polska woda wodociągowa bywa mocno zanieczyszczona. Z perspektywy jakości kawy największe znaczenie ma obecność podwyższonego poziomu chloru oraz jonów metali. Chlor to pierwiastek, który dodawany jest do związków chemicznych oczyszczających rury wodociągowe. Niestety podczas okresowych czyszczeń chlor dostaje się również do wody, a wraz z nią do ekspresu do kawy. Chlorowana woda jest po prostu niesmaczna, gorzka i psuje całą przyjemność z picia kawy. Węgiel aktywny znajdujący się w filtrze pochłania nadmiar chloru uwalniając wodę od jego obecności.

Kamień w ekspresie do kawy

Za występowanie kamienia w ekspresie do kawy odpowiedzialne są jony metali, które przechodząc przez ekspres potrafią wytrącać się w postaci soli powodujących osad – tak zwany kamień. Filtr wody do ekspresów do kawy Electrolux zbiera nadmiar jonów znajdujących się w wodzie zmniejszając ryzyko wystąpienia kamienia w ekspresie, który pogarsza jego jakość.