projekt wnętrza

Projekt wnętrza mieszkania 70 m2

Informacje

Bez względu na to, czy chcemy urządzić dopiero co zakupione mieszkanie, czy też odnowić nasze stare cztery ściany ważne jest, aby mieszkanie odpowiadało naszym preferencjom. Bardzo prosto jest własnoręcznie dokonać projekt, który sprawi, że nie będziemy narzekać na za małą przestrzeń czy nieużyteczność mieszkania. Cóż by nie mówić metraż jakim jest 70 m2 nie jest powalającą powierzchnią, lecz w przypadku w którym udamy się do specjalisty możemy być pewni, że będziemy usatysfakcjonowani efektem końcowym. 

Od czego powinniśmy zacząć?

Jest to pytanie, które przyjdzie do głowy pewnie większości osób, które planują oddanie projektu aranżacji mieszkania specjaliście i to właśnie od niego powinniśmy zacząć. Nie bójcie się wydać sporej ilości pieniędzy na projekt u dobrego specjalisty, odpuśćcie sobie pomysł zlecenia projektu małej firmie z lichym doświadczeniem i złymi opiniami, bo może i przyoszczędzicie, ale gwarantuję, że będziecie zawiedzeni. Polecam wam wpisać frazę “architekt wnętrz Gdańsk” (w zależności od waszego miejsca zamieszkanie miasto będzie się oczywiście różniło) i poszukać agencji, które zajmują się wykonywanie projektów, oraz sprawdzić co sądzą o niej osoby, które zleciły u nich projekty.

Aranżacja mieszkania w trzech prostych krokach:

  • Przemyślenia potrzeb i oczekiwań domowników.

Projektowanie wnętrz musimy rozpocząć od przemyślenia jakie mamy potrzeby związane z naszym mieszkaniem, innymi słowy jakie mamy oczekiwania co do niego. Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie w jakich wnętrzach czujemy się dobrze, jaki jest nasz gust, oraz w jakich klimatach chcemy by wykonana była nasza aranżacja. Pamiętajcie, że projekt ma być przystosowany do waszych preferencji abyście mogli każdego dnia czuć się w waszym mieszkaniu dobrze, aniżeli, żeby był spójny z panującymi trendami, czy modą. 

  • Dopasowanie zagospodarowania wnętrz.

Jeżeli chcemy aby nasze mieszkanie było jak najbardziej funkcjonalne, musimy bardzo dokładnie przemyśleć i przeanalizować zagospodarowanie wnętrz biorąc pod uwagę nasze potrzeby. Jest to bardzo ważny krok o którym łatwo zapomnieć. Zawsze trzeba zmierzyć dokładnie wymiary naszych wszystkich pomieszczeń uwzględniając położenie okien i drzwi po czym wszystko spisać na kartce. 

  • Wystrój i wyposażenie wnętrz.

Jest to ostatni etap i mimo przekonania, że jest on jednym z prostszych to nic bardziej mylnego. Często to właśnie w tym kroku można wszystko zepsuć gdyż w nim wybieramy jakie elementy dekoracyjne mają znaleźć się w naszym mieszkaniu. Decyzje podejmujemy biorąc pod uwagę wybrany styl aranżacji, którego powinnyśmy się trzymać. Pamiętajcie, że wszystkie element dekoracyjne, meble, czy kolory ścian powinny być spójne i współgrać ze sobą. 

Jakie są ceny wykonywania projektów?

Zacznijmy od tego, że w zależności od tego czego oczekujemy, mam tu na myśli czy chcemy mieć większy czy mniejszy wkład własny w aranżację mieszkania, cena jest różna. Ogólnie rzecz biorąc na cenę wpływa wiele czynników takich jak:

  • Metraż;
  • “Bogactwo” projektu;
  • Ilość czasu jaki chcemy przeznaczyć na aranżacje/wkład własny.

Większość projektów jest liczonych względem metrażu, weźmy za przykład firmę “Duszyńska Design”, która to posiada w swojej ofercie trzy rodzaje usług i każda z nich opiera swoją cenę na wielkości mieszkania. Co do “bogactwa” projektu to mam tutaj na myśli fakt, że jak w przypadku wcześniej wymienionej firmy wiele z nich posiada specjalistyczne pakiety, które oferują różnego rodzaju usługi. Im projekt bogatszy tym droższy. Z tym punktem bezpośrednio łączy się także trzeci z nich, czyli ilość czasu jaką chcemy poświęcić na aranżację mieszkania. Gdy sami chcemy szukać firm z meblami etc. zaleca się wybranie tańszej z opcji, jeżeli jednak nie ma się wyczucia co do wyboru można zainwestować w droższą opcję, która często oferuje między innymi dokładne wskazanie mebli i dodatków, lub firm czy dystrybutorów. 

Słowem końca pamiętajcie, że nie ważne jakie jest wasze doświadczenie w projektowaniu wnętrz na własną rękę najlepszą opcją jest zlecenie projektu specjaliście, oraaz nie warto oszczędzać, ponieważ jest to inwestycja na lata.