krzesła

Idealne krzesła do danego wnętrza

Meble

Wybór odpowiednich mebli to nie taka prosta sprawa. Należy kierować się estetyką, a także ich funkcjonalnością. W sklepach dostępne jest bardzo dużo najróżniejszych modeli krzeseł. Warto wiedzieć na co zwrócić uwagę przy zakupie. 

Ergonomia 

Najważniejszą kwestią jest to, aby krzesła do jadalni czy do salonu były po prostu wygodne i idealnie dopasowane do stołu. Siedzisko musi być miękkie, a oparcie powinno zapewniać idealną pozycję. Dobrym przykładem może być krzesło Avola A – 1411. Nie dość że jest ono wygodne i zdrowe to jeszcze prezentuje się bardzo atrakcyjnie. 

Dokonując złego wyboru, po dłuższym siedzeniu można się czuć źle, może to także wywołać zmęczenie. 

Styl 

Jeżeli mamy pewność, że dane krzesło jest wygodne i pozwala na zapewnienie idealnej pozycji, można zwrócić uwagę na kwestie wizualne. Wybór modeli jest naprawdę bardzo szeroki. Najbardziej popularne są krzesła drewniane jak np. model A – 14 Fameg. Krzesło to prezentuje się bardzo interesująco. 

Innym rozwiązaniem są krzesła tapicerowane. Modele obite skórą i eko – skórą są łatwe w utrzymaniu czystości. Świetnie się one sprawdzą zarówno w klasycznych wnętrzach, jak i w bardziej minimalistycznych. 

W nowoczesnych wnętrzach dobrze się sprawdzą krzesła lekkie i delikatne. Dobrze jest postawić na intensywne kolory i ażurowe wykonanie. Jeżeli chcemy optycznie zmniejszyć pomieszczenie, dobrze jest wybrać modele, które mają wysokie oparcia. Warto jednak pamiętać, że takie rozwiązanie może się prezentować dość ciężko i może nie pasować do każdego salonu czy jadalni. Bardziej eleganckie będą krzesła tradycyjne, o konstrukcji ażurowej, które złagodzą ostre krawędzie kanciastego stołu. 

Warto także zaznaczyć, że krzesła powinny być dobrze dopasowane do stołu. Muszą one mieć odpowiednią wysokość, a także powinny pasować stylem. Jednak co ciekawe, zgodnie z zasadami aranżacji wnętrz, nie trzeba przy jednym stole ustawiać identycznych krzeseł.

Jeżeli natomiast salon połączony jest z jadalnią, dobrym pomysłem może być wykorzystanie takich samych krzeseł w obu pomieszczeniach. 

Koszty

Ostatnią kwestią, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze idealnych krzeseł jest cena. Poszczególne modele krzeseł dostępne są bardzo różnych wariantach cenowych. Niezwykle atrakcyjnym wariantem są krzesła fameg. Meble te są proste i wykonane z tanich materiałów. Z kolei krzesła obite skórą są o wiele droższe. Najczęściej cena to około 100 do 300 zł. Krzesła droższe zwykle są mocno stylizowane i mają designerski charakter. Sytuacja wygląda trochę inaczej, gdy mowa o zakupie całego zestawy krzeseł i stołu.