śpiące dziecko na poduszce

Sen dla najmłodszych

Informacje Meble

Małe dzieci spędzają większość swojego dnia w łóżku. Kiedy są jeszcze niemowlętami, przesypiają większość dnia; gdy nieco podrosną i zaczynają bardziej aktywny tryb życia nadal potrzebują więcej snu niż dorośli, by zregenerować siły. W jaki sposób rodzic może zapewnić dziecku najlepsze warunki do su?

Oczywiście w grę będą wchodziły różne czynniki: samopoczucie, poziom hałasu, otoczenie ale też czynniki składające się na fizyczny komfort dziecka. Do nich można zaliczyć materacyk, kołdrę czy poduszkę. Ten ostatni element pojawia się w łóżku dziecka najpóźniej – w zależności od szybkości jego fizycznego rozwoju. Jaką poduszkę wybrać dla dziecka, gdy już zajdzie taka potrzeba?

Tempur, wiodący producent rynkowy, wprowadził w swoją ofertę specjalną poduszkę, stworzoną z myślą o dzieciach. Przejdź do strony by ją zobaczyć: https://salonsnu.pl/poduszki-tempur/90-poduszka-tempur-original-junior.html. Poduszka Original Tempur Junior jest doskonała dla wszystkich dzieci, które śpią na plecach lub na boku. W odczuciu, jest to dość twarda poduszka, a jej ergonomiczny kształt w przekroju przypomina falę, zapewniając dziecku pełne podparcie w trakcie snu. Jak to działa? Wyższy brzeg podpiera szyję dziecka. Dzięki temu zarówno ramiona, szyja jak i głowa znajdują się w zdrowym ułożeniu – wewnątrz, kręgosłup układa się prosto, zapewniając ochronę przed wadami postawy od najmłodszych lat. Kolekcja Tempur Original ma właściwości terapeutyczne, sprawdzone i potwierdzone odpowiednim atestem medycznym.

Poduszka wykonana jest ze specjalnej piany termoelastycznej, którą tworzy sprężysta i gęsta sieć otwartych komórek. Reagują one na nacisk i temperaturę, dopasowując się do kształtu ciała. Zapewniają doskonałe podparcie kręgosłupa, a także redukują nacisk, przez co ten kto śpi może ciszyć się wygodą i komfortem całą noc. Jest to tym bardziej ważne w wypadku dzieci śpiących na plecach: zbyt wysoka poduszka, która nie dostosuje się do ich kształtu ciała mogłaby spowodować większą krzywdę przez wymuszenie niewłaściwej pozycji co noc.

Co również ważne, budowa poduszki umożliwia wymianę gazów. W otwartej strukturze komórek nie odkłada się wilgoć, dzięki czemu nie ma tam warunków rozwoju dla mikroorganizmów. W związku z tym, zachowany zostaje najwyższy poziom higieny w trakcie snu.

Pokrowiec Tempur Fit
Pokrowiec Tempur Fit

Idealnym dodatkiem do poduszki Junior Original będzie pokrowiec Tempur Fit – znajdziesz go pod adresem: https://salonsnu.pl/akcesoria-tempur/1125-poszewka-tempur-fit-original-junior.html. Miękka i przyjemna w dotyku tkanina MIKO zapewnia komfort użytkowania, zabezpieczając poduszkę przed fizycznymi czynnikami. Można ją prać nawet w temperaturze 90 stopni dla zachowania pełni czystości, a wygodne zapięcie w postaci elastycznej gumki umożliwi dziecku szybką naukę zakładania ochraniacza samodzielnie. Tkanina z której go wykonano została przebadana pod kątem szkodliwych substancji, więc masz pewność bezpieczeństwa używania.

artykuł sponsorowany.