płyty gipsowo-kartonowe

Płyty gipsowo-kartonowe do łazienki – czy to dobre rozwiązanie?

Dom i ogród

Wybór odpowiednich materiałów potrzebnych do wykończenia łazienki jest niezwykle ważny, nie tylko z powodu wyglądu, ale także ich wytrzymałości. W łazience wilgotność powietrza jest dużo większa, niż w innych pomieszczeniach, dlatego nawet dobrze wykonany remont może zostać z tego powodu zniweczony. Do wykończenia ścian i podłóg dobry wyborem mogą okazać się odporne na pleśń, wilgoć i wodę impregnowane płyty gipsowo-kartonowe. Na czym polega ich wyjątkowość i dlaczego warto jest zastosować?

Czemu w łazienkach należy stosować specjalne płyty gipsowo-kartonowe? 

Specyficzne warunki panujące w łazience nie pozwalają na wykorzystanie standardowych płyt gipsowo-kartonowych, ponieważ może na nich rozwijać się pleśń, która nie tylko jest nieestetyczna, ale także wpływa negatywnie na zdrowie osób korzystających z tego pomieszczenia. Kupując płyty gipsowo-kartonowe nadające się do tego tego rodzaju pomieszczeń trzeba zwrócić uwagę na ich oznaczenie. Do łazienki nadadzą się wyłącznie te z oznaczeniem GKBI/H2.  

Płyty z tym oznaczeniem są zaimpregnowane przed działaniem wilgoci. Przeznaczone są do stosowania w pomieszczeniach do okresowo podwyższonej wilgotności powietrza do 85%. Wszystkie typy płyt znajdziesz na stronie https://www.siniat.pl/pl-pl

Zabudowa w łazience przy pomocy płyt gipsowo-kartonowych 

Przy ich pomocy nie tylko pokryjemy ściany, ale także zabudujemy niektóre elementy łazienki. Do najpopularniejszej formy ich wykorzystania należy obniżenie sufitu, dzięki czemu pod nimi możemy schować wentylację, a także zamontować gustowne oświetlenie.  

Kolejnym świetnym zastosowaniem dla owych płyt może być zabudowanie wanny, czy toalety. Dzięki temu rozwiązaniu możemy nadać pomieszczeniu charakteru, a w dodatku zasłonić nieestetyczne elementy, takie jak na przykład rury. Nadadzą się również do oddzielenia strefy kąpielowej od tej pozostałej części łazienki. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *