poduszka

Jaką poduszkę dla najmłodszych wybrać?

Informacje

Każdemu rodzicowi zależy na tym, aby jego dziecko rozwijało się harmonijnie. Staramy się więc o to, aby jak najlepiej urządzić ich pokoje. Doskonale byłoby zadbać o komfortowy sen naszej pociechy, bo dobra jakość dniu oznacza mnóstwo energii w ciągu dnia. Aby sen był dobry, potrzebne będzie wygodne łóżko oraz wysokiej jakości pościel. Warto również starannie przemyśleć wybór poduszek. 

Bezpieczeństwo oraz funkcjonalność to podstawa

Wybierając poduszki do pokoju dziecięcego należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich funkcjonalność. Wygląd zewnętrzy poduszek to kwestia drugorzędna, chociaż nadal jest ona dość istotna. Nie ulega wątpliwości, że poduszki dziecięce powinny być także bezpieczne, przede wszystkim dla kręgosłupa naszej pociechy. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie poduszka płaska niż wysoka. Zbyt wysoka poduszka mogłaby bowiem zakłócić prawidłowe funkcjonowanie narządu ruchu. Jest także złym wyborem, gdy dziecko boryka się z wadami postawy lub bocznym skrzywieniem kręgosłupa. W tym miejscu warto zaznaczyć, że w przypadku chorób narządu ruchu, wybór poduszki dla dziecka zawsze warto skonsultować z lekarzem ortopedą lub fizjoterapeutą. Doskonale byłoby zwrócić także uwagę na to, aby poduszka była hipoalergiczna. W szczególności warto wystrzegać się kupna poduszek z wypełnieniem z pierza. Może ono bowiem sprzyjać pojawianiu się alergii u dzieci. W poduszkach z takim wypełnieniem mogą rozwijać się również roztocza. Dobrze jest także pamiętać o tym, aby postawić na odpowiedni rozmiar poduszki. Zbyt duża będzie bowiem mogła powodować różnego rodzaju schorzenia kręgosłupa. 

A co z ozdobnymi poduszkami?

Jak już wspomniano powyżej, poduszki powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Mowa tu jednak przede wszystkim o poduszkach przeznaczonych do spania. Trzeba jednak zastanowić się także nad wyborem poduszek ozdobnych do pokoju dziecięcego. Przy ich wyborze można już brać pod uwagę nieco inne kryteria. Tego typu poduszki mają bowiem pełnić przede wszystkim rolę dekoracyjną. Jeżeli zależy nam na wyborze jak najatrakcyjniejszych poduszek, należy przejrzeć kilka lub kilkanaście różnych ofert. Warto byłoby także zapytać nasze dziecko o preferencje, o ile pozwala na to jego wiek. Do pokoju młodszych dzieci doskonale sprawdzą się poduszki w kształcie zwierzątek. Warto postawić na poduszki, które będą miały ciepłe i przyjemne dla oka kolory. Wspaniale sprawdzą się zarówno poduszki w intensywnych kolorach jak i te w pastelowych odcieniach. Zachęcamy do sprawdzenia szerokiej gamy produktów firmy Nija Store.