Jak dobrać obraz z motywem kwiatowym do aranżacji wnętrza?

Dom i ogród

Dobór odpowiednich dodatków do zaaranżowania wnętrza jest bardzo ważną kwestią. Dobrze dobrane elementy wystroju mogą zupełnie odmienić charakter pomieszczenia. Jedną z najczęściej stosowanych dekoracji są obrazy. Obraz powinien pasować przede wszystkim do kolorystyki i stylu wnętrza. W przeciwnym razie może stać się dziwną ozdobą, która nie pasuje do całości. Ponadto, obraz w domu powinien wzbudzać pozytywne skojarzenia, a także współgrać z tłem, na którym się znajduje. Obecnie, coraz większe zainteresowanie budzą obrazy z kwiatowymi motywami. Jaki obraz z motywem kwiatowym wybrać, aby nie wyglądał tandetnie, tylko budził zainteresowanie?

Egzotyczna roślinność na obrazach

Obrazy przedstawiające naturę stają się coraz bardziej popularne. Obok spokojnych i klasycznych pejzaży pojawiają się motywy egzotyczne. Dodają one charakteru wnętrzu oraz ożywiają je. Wzory tropikalnych liści i kwiatów wyglądają nowocześnie, a energetyczna zieleń pobudza i wywołuje pozytywne emocje. 

Dobrym pomysłem będzie zawieszenie obok siebie kilku obrazów, które razem stworzą jeden, przykuwający uwagę motyw. Równie interesujące będą także obrazy z ręcznie malowanymi kwiatami, które są tworzone z dbałością o nawet najmniejszy detal. Obrazy z takim motywem będą pasować do niemal każdego pomieszczenia.

Obrazy z żywymi roślinami

Obrazy tworzone z żywych roślin stały się absolutnym hitem. Taka dekoracja na ścianie na pewno zwróci uwagę każdego z gości.

Jak mówi jeden z pracowników sklepu KrainaBarw.pl: Takie kwiatowe motywy na pewno nie zostaną niezauważone. Każdy zastanawia się zawsze, czy takie rośliny na obrazach faktycznie są żywe oraz w jaki sposób się je podlewa. Najczęściej, do stworzenia takiego motywu na obrazie wykorzystuje się specjalną odmianę mchu, a także sukulenty. Obrazy komponowane z roślin, można wykorzystać nawet przy dekorowaniu łazienki.  Zawsze powinny być jednak dobrane w taki sposób, aby razem tworzyć spójną kompozycję.

Motywy kwiatowe w poszczególnych wnętrzach

Obrazy z kwiatowymi motywami są na tyle uniwersalne, że będą pasowały niemal do każdego pomieszczenia w domu lub w biurze. Należy je jedynie odpowiednio dobrać. Urządzając kuchnię w prowansalskim stylu, doskonałym rozwiązaniem będzie zawieszenie obrazów przedstawiających lawendę. W jadalni zaś, gdzie spożywamy posiłki w rodzinnym gronie, dobrze będzie postawić na obrazy przedstawiające polne kwiaty, np. maki, co ociepli wizerunek wnętrza.

Obraz z kwiatowym motywem można w dość prosty sposób dobrać do aranżacji każdego wnętrza. Na rynku dostępnych jest tyle propozycji różnorodnych wzorów, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Należy jednak trzymać się zasady, aby wybrany przez nas obraz współgrał ze stylem danego pomieszczenia.