Brama uchylna czy segmentowa

Brama uchylna czy segmentowa?

Warsztat i garaż

Wybór bramy do garażu jest istotną kwestią nie tylko ze względu na bezpieczeństwo samochodów, ale także użytkowników pomieszczenia. Brama uchylna i brama garażowa to dwa najpopularniejsze rodzaje bram garażowych. Każde z nich ma swoje właściwości, jednak w wielu przypadkach lepszym wyborem będzie brama segmentowa. Czym warto kierować się przy wyborze bram garażowych?

Bramy uchylne – czy są dobre do domów?

Bramy uchylne zamykają wjazd przez pojedyncze skrzydło lub skrzydło dwudrzwiowe. Zależnie od konstrukcji danego produktu, mogą otwierać się zewnętrznie i wewnętrznie. Jest to rozwiązanie do dużych przestrzeni, które nie muszą być warunkowane przez oszczędność miejsca. Jedną z cech bram uchylnych jest często również nieszczelność. Otwieranie bram uchylnych wymaga od skrzydeł lekkiego uniesienia ponad ziemię, by bez komplikacji dało się je otwierać. Wpływa to na słabą termoizolację przestrzeni (i większe rachunki za ogrzewanie) oraz ewentualne pogorszenie się kondycji samochodu.

Brama segmentowa – dlaczego jest lepsza od uchylnej?

Konstrukcja bramy segmentowej jest korzystna zarówno dla małych garaży, jak i tych z większą przestrzenią. Jej głównym atutem jest oszczędność miejsca – brama otwiera się pionowo i zwija przy stropie. Dzięki temu przestrzeń małych garaży nie musi być warunkowana przez sposób otwierania bramy, a miejsce może zostać dobrze zagospodarowane. Istotną kwestią jest także szczelność i termoizolacja. Wysokojakościowe produkty dostępne u wiodących producentów bram takich jak StalProdukt Zamość wspomagają utrzymanie ciepła we wnętrzu domu i garażu. 

Dlaczego bramy segmentowe?

StalProdukt Zamość tworzy panele na wymiar do bram segmentowych. Rolka bramy segmentowej jest wykonana z blachy stalowo ocynkowanej, wypełnionej pianą poliuretanowa. Kompilacja materiałów StalProdukt Zamość wyróżnia się niskim współczynnikiem przenikania ciepła, a jego wartość wynosi jedynie 0,74 W/(m²*K). Termoizolacyjne panele bramy segmentowe komponują się z założeniami domu energooszczędnego i skutecznie mogą przyczynić się do obniżenia rachunków za ogrzewanie.

Automatyczna brama segmentowa czy uchylna?

Bramy segmentowe są także łatwiejsze w zautomatyzowaniu. Oferta StalProdukt Zamość przewiduje nie tylko sam napęd, ale także system zabezpieczeń. Jest wyposażony m.in.  zabezpieczenia przed opadnięciem bramy w przypadku pęknięcia sprężyn, zabezpieczenia przed przypadkowym przytrzaśnięciem palców czy profilowane prowadnice chroniące rolki przed wypadnięciem. Oprócz tego, bramy segmentowe StalProdukt Zamość są wzmacnianie przed wyginaniem oraz uwzględniają amperometryczny system wykrywania przeszkody. Dodatkowo wybór bramy z napędem pozwala na zdalne otwieranie bramy i maksymalne bezpieczeństwo użytkowania.