moskitiery

Jakie moskitiery są dobre dla właścicieli kotów?

Dom i ogród

Moskitiery to najlepsze rozwiązanie do mieszkań i domów położonych blisko lasów i bujnej roślinności. Zalesione lokalizacje są najbardziej narażone na nadmiar komarów i muszek, które uprzykrzają letnie wieczory. Wiele osób decyduje się na montaż moskitier także ze względu na koty, które większość swojego czasu spędzają w pobliżu okien – wylegując się na parapecie, bądź obserwując świat zza okna. Chociaż ochrona zwierząt nie należy do głównych rozwiązań moskitier, wysokojakościowe produkty montowane na oknach potrafią zapobiegać ucieczkom kotów. Jakie moskitiery wybrać, by chroniły wnętrze przed owadami, ale jednocześnie były dobrym rozwiązaniem dla właścicieli kotów?

Jak dobrze zabezpieczyć okna przed ucieczką kota?

Dla wielu domów adopcyjnych zamontowane moskitiery oraz siatki na balkonach są obowiązkowym punktem przekazania zwierzęcia do nowych właścicieli. Fundacje dbają o to, by koty wychowywały się w maksymalnym bezpieczeństwie oraz nie wychodziły na zewnątrz. Oprócz kwestii związanych z ochroną zwierzęcia, ważnym aspektem zabezpieczeń jest również spokój domowników. Bez siatek oraz moskitier w oknach właściciele nie mogą swobodnie spędzać czasu w domu, bo bez przerwy stresują się o ewentualną ucieczkę kota. Wybór moskitier przy kotach nie jest łatwym zadaniem. Większość siatek oferowanych przez markety jest zbyt słaba, by wytrzymać atak pazurów oraz ciężar ciała kota. Kupując moskitiery z niesprawdzonego sklepu możemy doprowadzić do przykrej sytuacji, w której kot wypadnie z okna razem z siatką i jej okuciem. 

Gdzie właściciele kotów mogą kupić moskitiery?

Najlepszym miejscem do zakupów moskitier są sklepy producentów specjalizujących się w tej dziedzinie. Jedną z czołowych firm na rynku jest – producent moskitier ProHaus Zabrze. Sklep tworzy moskitiery na wymiar oraz oferuje montaż siatki przez specjalistów. Produkt jest dopasowywany pod konkretny typ okien oraz potrzeby klientów. Na życzenie kupującego ProHaus może wykorzystać wzmocnioną siatkę oraz konstrukcje osadzającą zabezpieczenie na oknie. Pomoc w instalacji moskitier to dodatkowe zapewnienie tego, że siatka przy ingerencji kota nie wypadnie z okna. Dzięki wybraniu wysokojakościowych moskitier na okna mieszkańcy będą mogli regularnie wietrzyć mieszkania, a koty swobodnie spędzać czas w okolicy okien.