płytki

Płytki podłogowe drewnopodobne – efektowne i łatwe w utrzymaniu

Dom i ogród

Wybór odpowiednich elementów, którymi wyłożymy naszą podłogę, jest niezmiernie istotny w procesie aranżowania wnętrz. Z jednej strony szukamy rozwiązań praktycznych, z drugiej zaś takich, które sprawią, że nasze pomieszczenia nabiorą niesamowitego charakteru. Dlatego też warto zdecydować się na płytki podłogowe drewnopodobne, które nie tylko pięknie się prezentują, ale również są bardzo łatwe w utrzymaniu.

Płytki zamiast parkietu

Drewniany domek w środku miejskiego kompleksu to marzenie wielu osób. Niestety, tego rodzaju rozwiązania nie sprawdzają się w naszym klimacie, dlatego też musimy postawić na nieco surowiej wyglądające budynki. Niemniej jednak nawet mieszkając w bloku, staramy się wprowadzić więcej natury do swoich wnętrz. Choć możemy zdecydować się wyłożyć podłogi parkietem, który wyglądem przypomina prawdziwe drewno, to jednak nie sprawdzi się on w każdym pomieszczeniu. Co więcej, parkiet jest stosunkowo trudny w utrzymaniu, dlatego lepiej zdecydować się na płytki podłogowe drewnopodobne. Wystarczy postawić na nich doniczki z roślinami, aby nasze wnętrza nabrały przyjaznego charakteru i aby otoczyć się naturą.

Efektowne i łatwe w utrzymaniu

Niewątpliwą zaletą płytek podłogowych drewnopodobnych jest łatwość ich utrzymania. Nie wymagają one specjalistycznych środków, dzięki którym możliwa będzie konserwacja podłogi. Wręcz przeciwnie – wystarczy bowiem umyć płytki podłogowe drewnopodobne za pomocą wody z odrobiną płynu przeznaczonego do czyszczenia powierzchni płaskich. Płytki nie wymagają polerowania ani nabłyszczania, dlatego też powinny je wybrać osoby, które nie mają zbyt wiele czasu na domowe porządki oraz te, które lubią proste i efektowne rozwiązania. Faktem jest bowiem, że płytki prezentują się pięknie w każdym pomieszczeniu – w kuchni, salonie, łazience czy w sypialni. Warto wybierać je zwłaszcza w przypadku, gdy mamy w domu ogrzewanie podłogowe, które z roku na rok zyskuje na popularności.

Płytki nie tylko do wnętrz

Wybór płytek podłogowych drewnopodobnych mrozoodpornych okazuje się być idealnym rozwiązaniem, gdy szukamy odpowiedniego materiału do wykończenia tarasu czy balkonu. Tego rodzaju płytki doskonale prezentują się na zewnątrz, zwłaszcza jeśli zależy na na bardzo stylowym i naturalnie wyglądającym wykończeniu tarasu. Warto jednak mieć na uwadze, aby wybierać na zewnątrz wyłącznie płytki, które odporne będą na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Dzięki temu będą nam one mogły posłużyć przez długie lata, a co więcej, będą wyglądać niezwykle estetycznie.