pralka

Jaką pralkę wybrać?

Dom i ogród

W każdym domu powinna znajdować się wydajna i dobrze działająca pralka. Poszukując idealnego sprzętu, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników, które znacznie podwyższają komfort użytkowania. Oczywiście pralka musi być przede wszystkim rozmiarowo dobrana do powierzchni, jaką dysponujemy. Co jeszcze musimy wziąć pod uwagę?

  1. Co musisz wiedzieć kupując pralkę?
  2. Jaki typ pralki wybrać?
  3. Jaką pojemność pralki kupić?
  4. Co zrobić ze starą pralką?

Co musisz wiedzieć kupując pralkę?

Każdy chce, aby zakupiona pralka szybko i sprawnie usuwała nawet najbardziej uporczywe plamy. Jest to możliwe z urządzeniami dostępnymi na stronie https://www.neo24.pl/duzeagd/pralki.html. Wszystkie sprzęty dostępne w sklepie posiadają certyfikaty bezpieczeństwa. Są bardzo wydajne i zużywają mało energii. Decydując się na konkretny model, warto zwrócić uwagę na moc silnika. Im jest ona wyższa, tym lepiej pracują sprzęty. Oczywiście wiąże się to także z podwyższą ceną, jednak warto zainwestować w porządną maszynę do prania. Równie ważną rolę odgrywa głośność sprzętu. Ma to znaczenie zwłaszcza w mieszkaniach, w których łazienka z pralką może znajdować się zaraz obok sypialni, przez co hałasy uniemożliwiają relaks. Wartość generowanych dźwięków podawana jest w decybelach i w tym wypadku powinna być jak najniższa. 

Warto także sprawdzić, jakie udogodnienia oferuje dany model. Nowoczesne pralki nie tylko piorą, lecz także suszą. W przypadku bardzo zaawansowanych modeli dostępny jest także program prania parowego, który podwyższa higienę, radzi sobie z bardzo uporczywymi plamami i nieprzyjemnymi zapachami. Oczywiście praktycznie każda pralka oferuje tryb szybkiego prania, prania ekologicznego. Poszukując idealnego modelu, należy także zwrócić uwagę na klasę energetyczną. Najlepiej wybrać urządzenia oznaczone symbolem A, ponieważ zużywają najmniej prądu i wody. 

Jaki typ pralki wybrać?

Na rynku dostępne są specjalne modele z drzwiczkami na przedzie oraz pakowane od góry. Taka różnorodność pozwala dobrać maszynę do rozmiarów i możliwości powierzchniowych łazienki. Niestety nie w każdej łazience udaje się zainstalować dużą pralkę, które ma dodatkowo przestrzeń na otwieranie drzwi. W małych pomieszczeniach sprawdzą się specjalne urządzenia ładowane od góry. W takie sytuacji musimy też uwzględnić miejsce na swobodne otworzenie klapy, dlatego nad pralką nie powinny znajdować się żadne meble. 

Jaką pojemność pralki kupić?

Pojemność pralki zależy przede wszystkim od tego, jak często pierzemy i ile. Wieloosobowa rodzina powinna zainwestować w model o większej pojemności, co najmniej 6 kilogramów sadu. W ten sposób można zrobić pranie ubrań dla wszystkich członków rodziny. W przypadku mniejszej liczby użytkowników taki model nie jest potrzebny, ponieważ trudno go będzie zapełnić. Pamiętajmy, że im częściej używamy pralki, tym wyższe będą rachunki za energię elektryczną oraz wodę. Dlatego warto zastanowić się również nad pojemnością urządzenia. 

Co zrobić ze starą pralką?

Załóżmy, że udało nam się znaleźć idealną pralkę do domu. Jest nie tylko wydajna i funkcjonalna, lecz także elegancka. W takiej sytuacji może pojawić się pytanie, co zrobić ze starym modelem? Nie możemy go samodzielnie wyrzucić na wysypisko lub w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Dlatego najlepiej zamówić w sklepie transport nowej pralki połączony z odbiorem starego urządzenia. Usługa nie kosztuje wiele, a pozwala pozbyć się problemu. Pracownicy sklepów ze sprzętem AGD samodzielnie zawożą pralkę w miejsce, gdzie poszczególne mechanizmy zostaną zutylizowane tak, by nie szkodzić środowisku naturalnemu.