Okna i drzwi

Okna oraz drzwi- właściwy wybór i montaż

Dom i ogród

Urządzając nowy lub wyremontowany dom jednymi z najistotniejszych elementów na które zwraca się uwagę są rzecz jasna drzwi i okna, bowiem to elementy, które są wizytówką domu. Obecnie branża budowlana bardzo szybko się rozwija, z roku na rok coraz lepiej prosperuje, na rynku znaleźć można wiele rodzajów zarówno drzwi jak i okien. Wśród najczęściej wybieranych drzwi można wymienić między innymi: aluminiowe, pcv, przesuwne, ościeżnice, pośród okien są to natomiast okna drewniane lub aluminiowe.

Właściwy wybór drzwi – o czym warto pamiętać?

Należy przede wszystkim pamiętać, aby przed podjęciem właściwej decyzji zwrócić uwagę na kilka czynników między innymi:

  • estetykę wykończenia
  • jakość wykonania
  • jakość stosowanego materiału do produkcji 
  • trwałość i szczelność

Bardzo istotne jest także odpowiednie dostosowanie drzwi do stylu domu, warto również pamiętać o dobrej izolacyjności termicznej, bowiem dzięki takiemu zastosowaniu otrzymujesz gwarancję ograniczenia w zdecydowany sposób utraty energii. Drzwi powinny także posiadać dobrą izolację akustyczną, która zapewni ochronę przed hałasem.

Drzwi

Drzwi aluminiowe i przesuwne – jakie wybrać?

Drzwi aluminiowe wyróżniają się przede wszystkim bardzo bogatym asortymentem, co przekłada się tym samym na dużą możliwość wyboru zarówno w wersji ciepłej jak i zimnej. Drzwi posiadają bardzo dobre parametry, oraz niezwykle silną izolację cieplną i akustyczną. Natomiast jeżeli chodzi o drzwi przesuwne, jest to nowoczesna, bardzo komfortowa i efektywna metoda wykorzystania przestrzeni budynku. Warto zaznaczyć, iż konstrukcje drzwi przesuwnych oparte są na systemie okienno- drzwiowym, także w przypadku aluminium. Drzwi przesuwne często znajdują zastosowanie jako zabudowa balkonów oraz ogrodów zimowych i tarasów.

Okna aluminiowe i drewniane – najczęstszy wybór wśród klientów

Zarówno okna drewniane jak i aluminiowe są bardzo chętnie wybierane przez klientów, okna drewniane cechuje przede wszystkim ogromna elastyczność oraz funkcjonalność, poza tym należy pamiętać, iż drewno jest surowcem, który jest w pełni bezpieczny dla środowiska naturalnego. Warto postawić na wysokiej jakości drewno, bowiem jest ono pozbawione sinizny i sęków. W obecnym czasie na rynku nabyć można okna o różnych wymiarach i kształtach w bardzo dużej gamie kolorów. Z kolei okna aluminiowe charakteryzują się dużą izolacyjnością termiczną , zapewniają również izolację akustyczną. Wśród zalet okien aluminiowych można wymienić:

  • różnorodność funkcji, dzięki czemu można dostosować dany rodzaj okna do potrzeb użytkownika
  • możliwość zginania profili
  • możliwość budowy konstrukcji dwukolorowych 
  • oraz wiele innych.

Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu z firmą Diadom z Białegostoku, która prowadzi sprzedaż oraz montaż okien i drzwi.

Dane kontaktowe:

Diadom Białystok

tel: 502-408-377
tel: 517-851-743

mail: [email protected]

www: diadom.pl

adres: ul. Antoniukowska 6, 15-845 Białystok