okna aluminiowe

Okna aluminiowe – za i przeciw?

Dom i ogród

Okna i drzwi są ważnymi komponentami domu, będącymi zarówno elementami ozdobnymi, barierą przed czynnikami pogodowym, ale też pełniącymi istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa. Ważne jest więc, aby wybrać najlepszy materiał i jakość stolarki okiennej. Przyjrzyjmy się głównym materiałom profilowym i omówmy szczegółowo, jakie są ich zalety i wady oraz w jaki sposób te profile są głównie wykorzystywane w praktyce.

Okna drewniane – ponadczasowa klasyka

Drewno to materiał organiczny, naturalny kompozyt włókien celulozowych (silnie napinanych) osadzonych w matrycy z ligniny, która jest odporna na ściskanie. Ludzie od tysiącleci używali drewna do wielu celów, głównie jako paliwa lub materiału konstrukcyjnego do produkcji domów, narzędzi, broni, mebli, opakowań, dzieł sztuki i papieru. Drewno to naturalny, łatwo dostępny materiał.

Okna wykonane z drewna są bardziej eleganckie i stylowe niż okna z PCV i aluminium. Dzięki możliwości malowania, lakierowania i wykonywania okien drewnianych w dowolnym rozmiarze i kolorze, masz większą swobodę w zakresie wyboru indywidualnych wzorów dla swojego domu. Z drugiej strony wadą okien drewnianych, w porównaniu z oknami aluminiowymi i PCV, może być konieczność zwrócenia większej uwagi na ich konserwację. Nie jest to jednak nazbyt uciążliwe, a nasze okna zachowają piękny wygląd i bezproblemowo posłużą przez długie lata. Zachęcamy do zapoznania się z szeroką gamą okien drewnianych Fintecnic dostępnych w wielu odcieniach, np. okno drewniane Naturo 92 Slim.

Okna aluminiowe – postaw na nowoczesny wygląd

Okna aluminiowe są konstrukcyjnie najsilniejszymi typami okien i są znacznie mocniejsze niż okna PCV lub drewniane. W tym sensie okna wykonane z aluminium mogą być używane i są szeroko stosowane w szkleniach komercyjnych. Mają naprawdę niewiele ograniczeń co do rozmiarów, w wyniku czego są bardzo lubiane w zastosowaniach architektonicznych, w których niskoprofilowa rama jest w stanie utrzymać duże szklane panele.

Nowoczesne, wydajne termicznie okna aluminiowe to estetyczna i ekonomiczna alternatywa dla okien drewnianych czy PCV. Dzięki nowoczesnej technologii okna o aluminiowych profilach są energooszczędne, jak i efektowne, co pozwala stworzyć ciepłe przestrzenie z dużymi przeszkleniami. Zachęcamy do zapoznania się z modelami pasywnymi okien aluminiowych na stronie fintecnic.pl, m.in. z modelem Salamander Bluevolution 82. Produkty te przewyższają wszystkie wskaźniki efektywności energetycznej, więc są łatwe w utrzymaniu, bardzo trwałe, niedrogie oraz oferują wyjątkową elastyczność w zakresie projektowania i wykończenia.

Okno PCV – uniwersalny klasyk

Profile okienne wykonane z PVC są od lat najchętniej wybierane w porównaniu z oknami aluminiowymi lub drewnianymi. Mają świetne wartości izolacyjne i są w stanie obniżyć koszty energii i ogrzewania. Szczególnie duży potencjał w zakresie oszczędności energii występuje przy zastosowaniu ram okiennych z PVC w standardzie domu pasywnego. Obecnie okna do domów pasywnych można produkować wydajnie i tanio przy użyciu najnowocześniejszych profili PCV i dość powszechnego potrójnego oszklenia. Okna PCV są też najtańsze i łatwe w utrzymaniu.

Moskitiery – na ratunek przeciwko owadom

Sezon letni i słoneczne dni cieszą każdego z nas, jednak nikt nie lubi, kiedy wraz ze świeżym powietrzem do wnętrza domu wlatują też owady. Aby temu zapobiec, warto wyposażyć swoje okna w moskitiery. Oferowane przez Fintecnic moskitiery cechują się wysoką jakością wykonania. Rama wykonana jest z ekstrudowanego aluminium, dzięki czemu jest bardzo odporna na zginanie, a także na trudne warunki atmosferyczne lub nawet upływ czasu. Dodatkowo każdy znajdzie model odpowiadający indywidualnym potrzebom, gdyż w ofercie znajdziemy kilka rodzajów moskitier, m.in. moskitiery ramkowe, moskitiery rolowane czy moskitiery anti-smog. Zachęcamy do odwiedzenia strony fintecnic.pl i zapoznania się z asortymentem producenta.