ogrzewanie elektryczne

Ogrzewanie elektryczne – co można dzięki niemu zyskać?

Informacje

„Sprawdzony sposób na ciepłe wnętrze? – Oczywiście ogrzewanie elektryczne!” – Jeszcze kilkanaście lat temu wiele osób, słysząc takie stwierdzenie, złapałoby się za głowę. Dziś coraz bardziej realne staje się ogrzewanie mieszkań energią elektryczną bez nadwyrężania domowego budżetu. Obecne współcześnie na polskim rynku rozwiązania sprawiają, że ogrzewanie elektryczne stało się bardziej dostępne dla konsumenta o przeciętnie zasobnym portfelu. Jeśli tę cechę połączymy jeszcze z wygodą użytkownika oraz aspektem ekologicznym (brak niskiej emisji), to nietrudno zrozumieć, skąd coraz większa popularność takich systemów. Wybierając system grzewczy do domu, należy zwrócić uwagę na szereg czynników. Tymi, które dla inwestora wydają się najistotniejsze, są koszty inwestycyjne. Znaczenie ma zarówno koszt zakupu urządzenia grzewczego, jak i jego późniejszej eksploatacji.

Ogrzewanie elektryczne coraz bardziej opłacalne

Na uwagę zasługuje fakt, że rynku pojawia się coraz więcej innowacyjnych rozwiązań, które gwarantują efektywne działanie systemu ogrzewania. Dzięki temu ogrzewanie elektryczne miało szansę stać się bardziej opłacalne, co obecnie pozwala mu konkurować z innymi systemami grzewczymi. Na dowód tego warto przytoczyć przykład grzejników elektrycznych Klima. To hybrydowe urządzenia, które wykazują wysoką efektywność działania osiągniętą poprzez zastosowanie dwóch niezależnych systemów grzewczych w jednej obudowie. W Klimie wykorzystano ogrzewanie konwekcyjne, które pozwala na szybkie podniesienie we wnętrzu temperatury do określonego poziomu, a także promiennik podczerwieni gwarantujący utrzymanie temperatury na stałym poziomie przy jednoczesnym niskim poborze mocy. Takie rozwiązanie przekłada się na energooszczędność Klimy. Dokładny opis działania tych urządzeń można znaleźć na stronie https://econovli.pl.

Rozwiązania przyjazne środowisku

Ogrzewanie elektryczne może być nie tylko energooszczędne, ale również ekologiczne, a także bezpieczne dla użytkowników. Zastosowanie elektrycznego systemu grzewczego nie będzie przyczyniać się do emisji spalin i powstawania dokuczliwego dla mieszkańców wielu miejscowości smogu. Brak spalin to jednocześnie mniejsze zanieczyszczenie powietrza, na czym korzystamy my wszyscy. To także brak ryzyka zaczadzenia oraz konieczności dokonywania konserwacji przewodów kominowych. Jeśli taką instalację grzewczą połączymy dodatkowo z fotowoltaiką, może okazać się, że koszt ogrzewania domu będzie naprawdę niewielki. Natomiast co do kosztów inwestycyjnych, to pamiętajmy, że obecnie dla mieszkańców wielu gmin funkcjonują dotacje, które pozwalają uzyskać sporą dopłatę przy wymianie systemu ogrzewania, a także przy zakupie instalacji fotowoltaicznej.

Wygodę użytkowania trudno przecenić

Dla wielu osób czasy, kiedy przyjemne ciepło w domu wiązało się z koniecznością stałego palenia w piecu, bezpowrotnie odchodzą do lamusa. Nowoczesne systemy grzewcze mogą być nie tylko oszczędne i ekologiczne, ale również bezobsługowe. Wystarczy wprowadzić odpowiednie ustawienia termostatu i voila. Teraz należy poczekać, aż wnętrze mieszkania zostanie ogrzane do określonej przez użytkownika temperatury. To bardzo wygodne rozwiązanie, bo po powrocie do domu po całym dniu pracy możemy oczekiwać, że zastaniem ciepłe wnętrze.

Ogrzewanie elektryczne cieszy się coraz większą popularnością wśród użytkowników. Przemawiają za nim liczne zalety, które pozwalają mu konkurować z innymi systemami grzewczymi.