giełda długów

Giełda długów — jak działa oraz kiedy warto z niej skorzystać?

Informacje

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że oprócz tradycyjnych metod egzekwowania długu od dłużnika przez drogę sądową, jest również droga alternatywna, która polega na sprzedaży praw do egzekwowania wierzytelności osobie trzeciej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu giełdy długów, sprawdź koniecznie ten wpis.

Giełda długów bardzo często występuje w postaci platformy internetowej, na której są zamieszczone informacje dotyczące wielkości długu, jego rodzaju, lokalizacji i podstawowych danych dłużnika. Takie miejsca działają na zasadzie tablicy ogłoszeniowej, gdzie każda osoba chcąca sprzedać możliwość egzekwowania długu, może dodać ogłoszenie z możliwością nawiązania kontaktu. Dzięki temu druga strona, która chce nabyć takie prawa, w łatwy sposób będzie mogła nawiązać kontakt i ustalić szczegóły przeniesienia praw.

Giełda długów

Opisując działanie giełdy długów czy giełdy wierzytelności, należy podkreślić, że sama platforma czy firma nie uczestniczy w transakcji sprzedaży, czy kupna długu, a jest jedynie portalem informacyjnym, który pozwala zamieszczać informacje o chęci sprzedaży długu przez wierzyciela. Jest to bardzo ważne, ponieważ giełdy długów muszą działać na dokładnie określonych zasadach i dbać o bezpieczeństwo informacji, jakie są zamieszczone w ich serwisach online czy aplikacjach mobilnych.

Głównym działaniem internetowej giełdy długów jest przede wszystkim możliwość prezentowania informacji o chęci sprzedaży długu przez wierzyciela, który chce skorzystać z alternatywnych sposobów odzyskania przynajmniej części długu. Przesłanek do takiego działania jest wiele, jak np. długotrwały proces lub wysokie koszty i związane z rozprawą, prawnikiem i komornikiem, na które wierzyciel nie może sobie aktualnie pozwolić. Dlatego też, giełdy długów są pewnego rodzaju agregatorami ofert, gdzie firmy specjalizujące się w skutecznym ściąganiu zadłużenia, mogą nawiązać kontakt z wierzycielem, by przejąć od niego prawa do egzekwowania długu od dłużnika.

Giełda wierzytelności SprawdzonyNajemca.pl

Wiele giełd długów zawiera różnego rodzaju oferty, zarówno od osób prywatnych, jak i firm. Coraz częściej możemy jednak trafić na dedykowane portale, które skupiają się na wybranych rodzajach zadłużenia, co pozwala w łatwy sposób szukać możliwości sprzedaży czy też kupna praw do egzekwowania długu. Jednym z takich miejsc jest strona internetowa i aplikacja mobilna SprawdzonyNajemca.pl, która jest dedykowana osobom zajmującym się najmem mieszkań. Stworzenie platformy przeznaczonej dla osób, które mają problem z egzekwowaniem należności od nieuczciwych najemców i chcą odzyskać przynajmniej część zadłużenia, wynika w głównej mierze z sytuacji na rynku najmu. Mimo rosnącego zainteresowania najmem mieszkań cały czas zdarzają się nieuczciwi najemcy, który przestają płacić za wynajmowane mieszkanie i rachunki oraz niszczą przedmioty znajdujące się w wynajmowanym mieszkaniu.
Dlatego też powstała dedykowana platforma, która pozwala nie tylko dodać nieuczciwego najemcę do rejestru, ale i sprawdzić potencjalnego kandydata na najem mieszkania przed podpisaniem umowy.

Jak sprawdzić najemcę?

Metod weryfikacji najemcy jest sporo, wiele z nich zostało dokładnie opisanych na blogu SprwadzonyNajemca.pl, gdzie znajdują się porady dla osób zajmujących się najmem mieszkań oraz osób szukających pomocy w odzyskaniu długu od nieuczciwego najemcy.

Najpopularniejszą formą weryfikacji najemcy jest wywiad i zadanie dokładnych pytań dotyczących jego historii najmu, tego, czym się aktualnie zajmuje oraz sprawdzenia ewentualnej obecności na giełdzie długów. Wielu właścicieli mieszkań, unika zadania konkretnych pytań dotyczących miejsca pracy, rodzaju umowy o pracę czy wysokości zarobków. Unikanie konkretnych pytań jest dużym błędem, ponieważ potencjalny najemca może mieć bardzo dobrze przygotowane odpowiedzi na ogólne pytania, które wielokrotnie słyszał na takich rozmowach. Weryfikując zdolność finansową oraz historię najmu możemy przynajmniej uniknąć osób, które już wcześniej okazały się nieuczciwe wobec właścicieli mieszkań.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu giełdy długów, sprawdź koniecznie stronę www.sprawdzonynajemca.pl oraz bazę wiedzy, gdzie zamieszczane są informacje pomocne dla osób zajmujących się najmem mieszkań.