Dobre drzwi antywłamaniowe

Dobre drzwi antywłamaniowe – jakie powinny mieć cechy?

Dom i ogród

Drzwi antywłamaniowe są coraz częściej wybierane przez właścicieli mieszkań i domów. Tego typu modele zapewniają bowiem odpowiedni poziom bezpieczeństwa, jednocześnie chroniąc nie tylko nasz dobytek, ale również nas samych. Drzwi wejściowe antywłamaniowe powinny jednak przede wszystkim charakteryzować się ponadprzeciętną trwałością i wytrzymałością. Ważną rolą pełnią także zamki oraz poszczególne klasy zabezpieczeń. Czym należy się jeszcze kierować, szukając właściwych drzwi antywłamaniowych?

Mocna konstrukcja zamków i zawiasów drzwi antywłamaniowych

Drzwi antywłamaniowe zewnętrzne z założenia zawierają lepsze zamki i zawiasy, które mają skuteczniej chronić przed złodziejami. Aby zapewnić sobie większe bezpieczeństwo, warto też zwracać uwagę na inne elementy konstrukcji danego modelu. Drzwi wyposażone w żebra stalowe stworzą niezwykle mocną strukturę, która okaże się odporna na próby wygięcia czy uszkodzenia. Z kolei modele o podwyższonej klasie posiadają specjalne ryglowanie uruchamiające się automatycznie. Wysokiej jakości drzwi antywłamaniowe zewnętrzne do domu mają również fachowe zawiasy uniemożliwiające ich szybkie zniszczenie. 

Parametry akustyczne

Dobrze wykonane drzwi antywłamaniowe powinny też skutecznie chronić przed hałasami z zewnątrz. Codzienny miejski szum czy męczące odgłosy z ulicy mogą znacząco zaburzyć prawidłowe funkcjonowanie w domu. Dlatego tak ważne jest, aby przy wyborze odpowiednich drzwi kierować się także ich parametrami akustycznymi. Nowoczesne modele wyróżniają się podwyższonymi właściwościami izolacyjności akustycznej. Podczas gdy norma wynosi jedynie 27 dB to drzwi zewnętrzne antywłamaniowe dobrych firm podwyższają ją, aż do 40 dB.

Drzwi antywłamaniowe – dobór do wystroju wnętrza

Mimo iż pozoru mogłoby się wydawać, że drzwi antywłamaniowe zewnętrzne do mieszkania w bloku muszą być nieco ciężkawe i mało estetyczne to jednak na rynku z łatwością można odnaleźć bardziej dekoracyjne modele. Najczęściej producenci posiadają w swojej ofercie co najmniej kilkanaście różnych oklein o rozmaitych kolorach. Wśród wielu dostępnych propozycji, na uwagę zasługują:

  • Drzwi Barański Simple DB202 – dedykowane nowoczesnym i minimalistycznym aranżacjom wnętrz;
  • Drzwi Wikęd Future Inox 01 – model inspirowany przyszłością, świetnie sprawdzi się przy industrialnych zabudowach;
  • Drzwi Gerda TT OPTIMA 60 – klasyczny szary kolor, przywodzi na myśl ulice europejskich miast.

Drzwi zewnętrzne antywłamaniowe z certyfikatami

Przy wyborze drzwi antywłamaniowych dużą rolę odgrywają także przyznane certyfikaty. Modele o podwyższonym bezpieczeństwie oznaczone są klasami od A do C. Zdecydowanie największą odpornością cechują się drzwi o klasie C, które przeważnie stosowane są w ważnych instytucjach czy biurach. 

Mocne drzwi antywłamaniowe skutecznie powstrzymają złodzieja i znacząco spowolnią doświadczonego włamywacza. Warto więc zainwestować w wysokiej jakości model od sprawdzonych producentów, który z powodzeniem będzie służył przez naprawdę długie lata.