nieruchomość

Dlaczego od pośrednika nieruchomości wymaga się indywidualnego podejścia?

Informacje

Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami zyskuje na popularności. Rynek mieszkań, domów i lokali użytkowych jest na tyle rozległy, że trudno na własną rękę dotrzeć do atrakcyjnych ofert. Dlatego klienci coraz częściej sięgają po profesjonalne wsparcie. W zawodzie pośrednika nieruchomości szczególnie liczy się indywidualne podejście. Dlaczego jest ono tak ważne?

Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami – Poznań. Dlaczego w zawodzie pośrednika tak ważne jest indywidualne podejście?

Szeroki wybór mieszkań i domów na rynku pierwotnym oraz wtórnym i związane z tym trudności decyzyjne sprawiają, że wśród osób zamierzających kupić lokum rośnie zapotrzebowanie na pośrednictwo w obrocie nieruchomościami. Poznań nie jest odosobniony w tej kwestii. Wielu jego mieszkańców zgłasza się do specjalistów, aby usprawnić poszukiwania wymarzonego mieszkania, domu czy też lokalu użytkowego, a jednocześnie otrzymać dopasowaną ofertę.

Od pośrednika w obrocie nieruchomościami wymaga się przede wszystkim znajomości lokalnego rynku nieruchomości. Bez tego ani rusz! To jednak nie wszystko. Specjalista musi wykazywać indywidualne podejście do klientów. Przejawia się ono m.in. w aktywnym słuchaniu tego, co mają oni do powiedzenia, i dobieraniu ofert zgodnie z ich potrzebami, nawet tymi niewypowiedzianymi wprost.

Indywidualne podejście służy nie tylko klientom, którzy otrzymują sprecyzowane oferty, ale również samemu pośrednikowi. Zwiększa bowiem prawdopodobieństwo, że klienci zdecydują się na którąś z prezentowanych nieruchomości, co dla fachowca oznacza zarobek. Najczęściej bowiem agenci otrzymują prowizję od sprzedaży lokum, która zwykle mieści się w przedziale 2,5-4 proc. ceny nieruchomości.

Ponadto dzięki indywidualnemu podejściu pośrednik buduje również swoją renomę. W efekcie zgłasza się do niego coraz więcej klientów. Jest to zatem kluczowy element wpływający na powodzenie w tym zawodzie. Pozwala bowiem zaskarbić sobie klientów.