hydroizolacja dachu

Alternatywna metoda hydroizolacji dachu – guma w płynie

Informacje

Przez wiele lat do hydroizolacji dachów używano, a nawet nadal używa się papy termozgrzewalnej. Produkt przez wiele lat spełniał swoje zadanie. Jednak z biegiem czasu powstaje coraz więcej alternatywnych rozwiązań. Jedną z nowych metod zabezpieczenia dachu jest izolacja za pomocą gumy w płynie.

Ekologiczne rozwiązanie

Nowy skuteczny sposób na zabezpieczenie dachu płaskiego został sprawdzony w obrębie nie tylko kraju, ale też całego świata. Produkt jest w 100% ekologiczny i bezpieczny dla środowiska. Nie zawiera toksyn oraz rozpuszczalników. Guma w płynie jest wysoce elastyczna i cechuje się dużą przyczepnością do podłoża.

Technologia odporna na zmiany temperatur

Elastomer bitumiczny, czyli potocznie guma w płynie, jest substancją, która powstaje na bazie żywic syntetycznych. To sprawia, że jest odporna na wszelkie deformacje oraz rozszerzalność temperaturową. Jak wiemy guma w płynie, stosowana na dachu lub tarasie, jest ciągle poddawana niekorzystnym czynnikom atmosferycznym, tj. promieniowanie UV, deszcz oraz często wysokie amplitudy temperatur. Dzięki jej strukturze każda zmiana będzie odwracalna, a przy tym właściwości produktu pozostaną bez zmian, w przeciwieństwie do większości preparatów do hydroizolacji dachów dostępnych na rynku.

Jak używać gumy w płynie?

Preparat stosuje się do naprawy przeciekających powierzchni zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Gumę w płynie można kupić jako gotowy preparat (np. tutaj https://gumanadach.pl) i stosować zaraz po otworzeniu . Istnieją dwie metody nakładania materiału. Można zrobić to ręcznie, przykładowo, kiedy sami chcemy szybko naprawić przeciekający dach. Potrzeba do tego jedynie wałka lub pędzla. Istnieje też opcja nakładania maszynowego przez wykwalifikowaną ekipę. Dzięki specjalistycznemu urządzeniu można w krótszym czasie pokryć naprawdę spore połacie dachu. Aby produkt spełniał swoje zadanie najczęściej potrzeba nałożyć dwie warstwy. Po wyschnięciu guma w płynie osiąga pełnię swoich właściwości hydroizolacyjnych.