kosiarka

Akumulatorowa, spalinowa czy elektryczna – jaką kosiarkę kupić?

Dom i ogród

Kosiarka- niezbędny sprzęt dla każdego ogrodnika

Jesteś posiadaczem obszernego terenu wokół domu lub tylko niewielkiego miejskiego ogródka? Zakup kosiarki jest niezbędny, jeśli chcesz by Twój zadbany trawnik cieszył oko domowników i przechodniów. Sklepy oferują bardzo szeroki wybór tego sprzętu. Jakie kosiarki znajdziemy w sklepach i które sprawdzą się najlepiej?

Kosiarka akumulatorowa z napędem czy kosiarka elektryczna?

Narzędzia zasilane akumulatorowo zdobywają coraz większą popularność. Są wygodne w obsłudze i mobilne. Nie posiadają kabla, więc pracując z nimi bez problemu możemy dotrzeć nawet do trudno dostępnych, odległych miejsc. Kosiarka akumulatorowa z napędem również wpisuje się w ten trend. Brak konieczności korzystania z kabli i przedłużaczy czyni pracę bezpieczną i nie naraża na ryzyko przecięcia kabla i nieszczęśliwy wypadek. Kosiarka akumulatorowa z napędem jest też urządzeniem cichym. Hałas, który generuje jest nawet o kilkanaście decybeli niższy niż u kosiarek spalinowych. Chroni to nasz słuch, co jest szczególnie ważne, gdy mamy do skoszenia duży obszar zieleni. Na osoby, którym praca przy użyciu kosiarek akumulatorowych przypadnie do gustu, czeka też podkaszarka akumulatorowaTo niewielkie i poręczne urządzenie pozwoli na perfekcyjne dotarcie do niewielkich i trudno dostępnych miejsc np. pod drzewami czy przy krawędziach. Podkaszarka akumulatorowa jest wygodna w użytkowaniu, niewielkich rozmiarów i łatwo ją przechowywać. Korzystanie z kosiarki akumulatorowej i podkszaraki sprawia, że nasza praca w ogrodzie jest przyjazna środowisku. Urządzenia te nie emitują spalin. Warta uwagi jest też kosiarka elektryczna akumulatorowaUrządzenie to podobne jest do kosiarek akumulatorowych, posiada bowiem takie samo źródło zasilania, jakim jest prąd. Tania kosiarka elektryczna dostępna jest już w kwocie od 200 zł. Ich ceny łatwo sprawdzić na stronie  narzedzia24na7.pl. Sprzęt może być użytkowany również przez kobiety. Mała kosiarka elektryczna jest też lżejsza w porównaniu z tradycyjnymi kosiarkami spalinowymi. Tania kosiarka elektryczna posiada spore grono fanów. Mała kosiarka elektryczna rzadko się psuje, może posiadać wysoki moment obrotowy i zużywa niewiele prądu.

Najlepsze kosiarki spalinowe – które wybrać?

Te tradycyjne i używane od lat urządzenia znajdziemy w ofercie sklepu narzedzia24na7.pl. Kosiarka spalinowa z napędem jest wielozadaniowa, niezawodna i funkcjonalna. Kosiarki spalinowe z napędem to sprzęt, który może być również bardzo zaawansowany technologicznie. Koszenie przy ich użyciu jest lekkie i nie męczy użytkownika. Najlepsze kosiarki spalinowe umożliwiają skoszenie dużych obszarów w krótkim czasie. Kosiarka spalinowa z napędem wciąż jest atrakcyjną alternatywą dla urządzeń zasilanych elektrycznie. Kosiarki spalinowe z napędem posiadają też praktyczną funkcję mielenia z wyrzutem bocznym. Przydatnym sprzętem do pracy w ogrodzie są kosa spalinowa oraz kosa akumulatorowa. Urządzenia te świetnie sobie radzą z zaroślami i gałęziami. Kosa akumulatorowa jest cicha, co stanowi jej duży atut. Natomiast kosa spalinowa, która wymaga standardowego zasilania paliwem, jest mobilna i pozbawiona kabla.