zalane mieszkanie

Co robić, gdy woda uszkodzi Twój dom

Dom i ogród

Już sama myśl o zniszczeniu przez wodę jest koszmarem każdego właściciela nieruchomości. Jeśli nie masz dość szczęścia, aby doświadczyć szkód spowodowanych przez wodę w domu, wiesz, jak frustrujące, być może niebezpieczne i kosztowne może być naprawienie sytuacji i naprawienie wszelkich szkód. Istnieje wiele powodów, dla których i w jaki sposób może dojść do uszkodzenia wody. Przeprowadzimy Cię przez najważniejsze kroki, które musisz podjąć, jeśli doświadczyłeś szkody wodnej w domu.

1.ZATRZYMAJ PRZEPŁYW WODY I WYŁĄCZ ELEKTRYCZNOŚĆ

Pierwszym krokiem jest całkowite zatrzymanie przepływu wody. Ze względów bezpieczeństwa i aby zapobiec innym szkodom, chcesz to zrobić jak najszybciej. W piwnicy znajduje się zawór, który odcina dopływ wody do całego domu.

Jeśli uszkodzenie wody spowodowane jest uszkodzoną lub popsutą rurą, przez kilka sekund nadal możesz zobaczyć wodę wypływającą z niektórych obszarów. To normalne, to tylko rura usuwająca wodę, która już była w rurze.

2. ZADZWOŃ DO REGULATORA PUBLICZNEGO

Teraz, gdy zagrożenie jest pod kontrolą, po wyłączeniu źródła wody natychmiast skontaktuj się z publicznym urzędem regulacji. Najlepiej, jeśli zobaczą Twój dom w dokładnie takim stanie, w jakim go opuściły szkody spowodowane przez wodę. Nie czyść niczego, niczego nie ruszaj ani nie usuwaj.

Dostrajacz szczegółowo objaśni Ci cały proces i poinformuje Cię o kolejnych krokach. Dopilnują, aby odtąd wszystko było profesjonalnie obsługiwane.

Wiem, że może to być stresujący czas, ale nie trzeba się martwić. Twój regulator jest w tym zakresie dobrze przeszkolony i ma kwalifikacje do przeprowadzenia cię przez cały proces przywracania obrażeń spowodowanych przez wodę .

3. ZBIERZ DOWODY

Będziesz musiał przechowywać dokumentację i dokumentację przez cały proces. Zacznij robić zdjęcia w całym domu i wszelkich powstałych szkód. Nawet jeśli są „mokre plamy” bez widocznych uszkodzeń, nadal rób zdjęcie. To mokre miejsce, które wydaje się nieprzewidziane, nie może faktycznie prowadzić do pleśni i / lub uszkodzeń strukturalnych i pomoże profesjonalistom ustalić dokładną formułę odbudowy szkód spowodowanych przez wodę, której będziesz potrzebować. Nie ma czegoś takiego jak robienie zbyt wielu zdjęć. Zrób jak najwięcej zdjęć. Wszędzie, gdzie woda nawet się parzy, zrób zdjęcie. Sprawdź podwójnie za pomocą narzędzia do korygowania roszczeń, na wypadek gdybyś coś przeoczył, jeśli chodzi o zdjęcia.

4. ZDEJMUJ WSZYSTKIE WARTOŚCI

Po wykonaniu wszystkich zdjęć i ocenie sytuacji za pomocą regulatora usuń wszystko, co ma jakąkolwiek wartość, aby zapobiec powstaniu jakichkolwiek szkód. Chociaż wspominaliśmy, że nie należy niczego usuwać z domu, zanim organ regulacyjny nie zdąży dokonać oceny, rozumiemy, że niektóre rzeczy mogą wymagać usunięcia, takie jak akty urodzenia lub cenione zdjęcia. Po prostu postaraj się zrobić szybkie zdjęcie obszaru przed przeniesieniem czegokolwiek.

5. WENTYLACJA

Staraj się unikać wszelkiego rodzaju pleśni. Pleśń może być bardzo niebezpieczna, nawet dla kogoś, kto nie ma żadnych problemów z górnymi drogami oddechowymi, takich jak alergie lub astma. Zacznij dodawać więcej wentylacji do dotkniętych obszarów, aby zapewnić cyrkulację powietrza. Jeśli to możliwe, otwórz niektóre okna i włącz wentylator. Nie lekceważ leczniczych właściwości świeżego powietrza. Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Kolejną rzeczą, która pomoże wentylacja, jest zapobieganie takiemu osłabieniu konstrukcji. Niezależnie od tego, czy szkody powstały w wyniku powodzi, czy pęknięcia rury, nie chcesz, aby wilgoć mogła pozostać na tyle długo, aby spowodować problemy konstrukcyjne, takie jak osłabienie ścian lub desek podłogowych. Ale nie martw się, wszystko to jest częścią procesu odbudowy szkód spowodowanych przez wodę.

To tylko kilka kroków, które możesz wykorzystać, aby zmniejszyć ilość obrażeń, które mogą wystąpić lub się pogorszyć. Wiem, że ten proces jest bardzo stresujący i często stanowi niespodziankę, ale nie martw się, dlatego jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc.