żyrandol pająk

Żyrandol pająk – w jakich wnętrzach się sprawdzi?

Dom i ogród

Żyrandol pająk to coraz częstsze wyposażenie nowoczesnych wnętrz. Spotkać możemy go w wielu miejscach – mieszkaniach, lokalach gastronomicznych, a nawet siedzibach firm. Czym charakteryzuje się ten rodzaj żyrandola? Do jakich wnętrz będzie pasował najlepiej? Na te i inne pytania odpowiedź można znaleźć poniżej.

Czym jest żyrandol pająk?

Żyrandol pająk – jak sama nazwa wskazuje – jest rodzajem żyrandola, który swoim kształtem przypomina pająka. Efekt ten tworzą długie, podwieszone kable zakończone żarówkami. Ten typ żyrandola zazwyczaj pozbawiony jest tradycyjnego klosza. Ze względu na swój oryginalny wygląd stanowi on ciekawą dekorację nowoczesnych wnętrz.

Istnieje wiele wariantów żyrandoli pająków, lecz najczęściej spotykanymi są wersje z trzema, pięcioma i sześcioma ramionami. Jeżeli zależy nam na nieco innej kombinacji to istnieje możliwość jej stworzenia. Najważniejszym jest, aby lampa była dobrze dopasowana do pomieszczenia, w którym zawiśnie. Szeroki wybór żyrandoli tego typu znaleźć można pod linkiem https://abanet.pl/561-zyrandol-pajak.

Do jakich wnętrz pasuje żyrandol pająk?

Ten rodzaj lamp znakomicie sprawdza się w nowoczesnych stylizacjach. Dobrze skomponuje się on także w minimalistycznych pomieszczeniach, a także stylach industrialnych, czy loftowych. Należy jednak wiedzieć, że ze względu na swoją rozłożystość nie pasuje on do wnętrz o małym metrażu ze względu na efekt przytłoczenia.

W jakich pomieszczeniach najlepiej sprawdza się żyrandol pająk? Przede wszystkim musi być to wnętrze o dużej powierzchni. Najczęściej spotkać go możemy w salonie, jadalni lub kuchni. Spełni on swoją rolę w każdym pomieszczeniu o wysokim suficie i dużym metrażu. Z tego właśnie powodu nie jest on polecany do montowania w łazience lub sypialni.

Żyrandol pająk – czym kierować się przy wyborze?

Głównym kryterium wyboru żyrandola jest ilość ramion i punktów oświetlenia. Powinny być one dostosowane do charakterystyki pomieszczenia. Im większe pomieszczenie, tym większa powinna być lampa. Większość modeli dostępnych na rynku posiada regulację wysokości, jednak należy pamiętać, że ten rodzaj żyrandola opada ku dołowi. Nie sprawdzi się w pomieszczeniach o niskich sufitach.

Żyrandol pająk występuje zarówno w wersji na kablach, jak i na sztywnych, metalowych stelażach. W przypadku niższych pomieszczeń zdecydowanie warto postawić na wersje metalowe, które są mniej rozłożyste. Wysokie sufity stwarzają możliwości poeksperymentowania ze zwisającymi kablami. Bez względu na wersję ten rodzaj żyrandola zawsze doda wnętrzu dodatkowego wdzięku.