Biokominek do zabudowy

Biokominek do zabudowy: Który model będzie najlepszy do naszego domu?

Dom i ogród

Jedynie ten, kto posiadał kiedyś lub wciąż używa pieca czy kocioła grzewczego albo kominka, wie jak ciężko za jego pomocą uzyskać nieco ciepła w swoim domu. Jest to bowiem czynność, która zajmuje wiele czasu, a w dodatku materiały grzewcze są raczej drogie. Biokominki do zabudowy natomiast to niezależne źródła ciepła. Co jeszcze powinniśmy o nich wiedzieć i jak wybrać idealny biokominek do naszego lokum?

Co wyróżnia biokominki od tradycyjnych kominków?

Choć każdy posiada pewne wyobrażenie na temat tego, jak miło jest zasiąść przy kominku i ogrzać się, zwłaszcza w wyjątkowo mroźny, zimowy wieczór, nie zawsze tak to wygląda. Te starsze kominki bowiem wydzielają mnóstwo sadzy i dymu, który jest niebezpieczny, szczególnie dla astmatyka czy dzieci. Oprócz tego ściany mieszkania i np. dywany brudzą się od pieca. Natomiast wybierane do zabudowy kominki nie brudzą. Nie wydzielają również szkodliwych toksyn, które zanieczyszczają powietrze. Są one bowiem na paliwo, a nie na węgiel czy drewno. 

Biokominki do zabudowy: Jaki rodzaj wybrać do naszego mieszkania?

Jak przystało na nowoczesne wynalazki, biokominki mają mnóstwo zastosowań, zarówno tych praktycznych, jak i estetycznych i niemniej wiele modeli. Jakie są najpopularniejsze? Zacznijmy od tego najmodniejszego. Zatem, jakie zalety mają urządzenia do zabudowy: biokominki w zabudowie. W porównaniu do montażu zwykłego kominka, zamontowanie kominków bio jest bardzo łatwe. Nie musimy bowiem podłączać go do instalacji kominowej.  Nie potrzebujemy również miejsca na zbiornik na paliwo, tak jak w przypadku piecyków gazowych, gdyż zbiornik do biokominków jest wbudowany w urządzenia, dzięki swym małym wymiarom. Poziom paliwa można łatwo uzupełniać, a sam kominek jest odporny nawet na bardzo wysokie temperatury i chroni ściany przed gorącem. Oprócz tego jest oryginalną dekoracją, idealną do salonu. Niemniej popularny jest biokominek do zabudowy wiszący, montowany we wnęce, na ścianie w naszym pokoju. Takowy kominek potrzebuje wcześniej wykutej wnęki w ścianie, w rozmiarach odpowiadających szerokości i wysokości danego modelu. Nie martwmy się jednak, bowiem nie są to skomplikowane prace do wykwalifikowanego budowlańca. Zaś dzięki kominkowi, który będzie się wydawać jak gdyby wmocowany, i słusznie, w ścianę, stworzymy s swym gniazdku niepowtarzalny klimat.

Biokominek do zabudowy

Eko kominek do zawieszenia we wnęce, posiada modele do zabudowy dostępne w wielu ładnych aranżacjach, które wniosą mnóstwo uroku. Zanim jednak zaczniemy montaż, wykonajmy z pomocą fachowca, projekt wnęki i wybierzmy idealny do zabudowy biokominek wiszący. Ostatnim rodzajem, który jest najbardziej oszałamiający i niecodzienny to z pewnością biokominek do zabudowy w podłodze. Dzięki jego montażowi wydaje się jak gdybyśmy mieli w pokoju prawdziwe ognisko. Z tą jednak różnicą, iż bezpieczne i zabudowane. 

Poznaliśmy najpiękniejsze rodzaje ekologicznych kominków oraz ich ogrom zalet. Dowiedzieliśmy się też nieco o montażu. Warto wspomnieć, iż najtrudniej będzie zamontować ostatni z kominków, a więc ten do montażu w podłodze, jednakże jego wizualny aspekt z powodzeniem przekona nas do wyboru. Zatem wybierzmy idealny kominek bio do naszego domu i pozyskajmy niezależne źródło ciepła. Jako że jest ono niezawodne i tańsze w użytkowaniu oraz mało wymagające, staje się coraz częstszym wyborem wielu Polaków. A czy Ty zdecydujesz się na zakup jednego z wyżej wymienionych kominków do zabudowy? Zajrzyj do sklepu i ciesz się pięknem oraz ciepłem, tym dosłownym i przenośnym owego kominka do zabudowy.