Ekologiczne rozwiązania do łazienek – sprzątanie w stylu eko

Ekologiczne rozwiązania do łazienek – sprzątanie w stylu eko

Dom i ogród

Czyszczenie łazienki jest często pomijanie, jeśli chodzi o ekologiczne życie, ponieważ sporo osób obawia się, że naturalne detergenty nie są w stanie usunąć bakterii i grzybów. Jednak czy wiesz, że istnieje wiele ekologicznych rozwiązań dla łazienek, które mogą pomóc uczynić je bardziej przyjaznymi dla środowiska? Najlepsze w tym wszystkim jest to, że są one tak samo skuteczne, jak ich tradycyjne odpowiedniki, które z kolei mogą być toksyczne dla natury i niebezpieczne dla zdrowia.

Co zawierają ekologiczne środki czystości do łazienki?

Ekologiczne produkty czyszczące do łazienki powinny przede wszystkim być wolne od niebezpiecznych chemikaliów, takich jak chlor, amoniak i ftalany. Zamiast tego polegają na naturalnych składnikach, takich  jak naturalne ekstrakty roślinne czy olejki eteryczne do czyszczenia i dezynfekcji powierzchni, tak jak np. Ludwik Ekologiczny pianka do czyszczenia łazienki. Składniki te nie tylko działają tak samo dobrze, jak ich sztuczne odpowiedniki, ale mają również dodatkową zaletę – są całkowicie bezpieczne zarówno dla ludzi, jak i dla środowiska.

Oprócz naturalnych składników wiele ekologicznych środków do czyszczenia łazienek jest również dostępnych w nowoczesnych opakowaniach, takich jak butelki nadające się do recyklingu lub biodegradacji. Niektóre marki oferują nawet opcje uzupełniania, aby jeszcze bardziej ograniczyć ilość odpadów. Ekologiczne produkty czyszczące mają również przeważnie większe pojemności, dzięki czemu nie trzeba ich tak często wymieniać. To pozwala na nich sporo zaoszczędzić, a dodatkowo decydując się na zestaw uniwersalny Ludwik Ekologiczny, można tę kwotę znacznie zwiększyć.

Czym myć szczególnie zabrudzone powierzchnie w łazience?

Jeśli chodzi o sprzątanie łazienki, niektóre powierzchnie mogą być szczególnie wymagające, przez co trzeba poświęcić im nieco więcej uwagi. Na przykład obszary takie jak muszla klozetowa, umywalka i kabina prysznicowa są podatne na gromadzenie się brudu, który może być trudny do usunięcia. Jednak dzięki odpowiednim narzędziom i technikom możesz oporządzić nawet najbardziej zabrudzone powierzchnie.

Rozpocznij od rozpylenia wybranego środka czyszczącego na zabrudzoną powierzchnię i pozostaw go na kilka minut. Sprawdzi się tu np. Ludwik Ekologiczny płyn do kabin prysznicowych. Następnie użyj szczotki do szorowania lub gąbki, aby delikatnie zetrzeć wszelkie plamy lub nagromadzone osady, aż zaczną łatwo odchodzić. Na koniec spłucz wszystko wodą – jeśli korzystasz z ekologicznych produktów, to nie musisz obawiać się pozostałości chemicznych środków, więc wystarczy, że przetrzesz je suchą szmatką.