stolarz

Z jakich usług stolarskich warto skorzystać?

Warsztat i garaż

Coraz częściej możemy się spotkać z meblami robionymi na zamówienie. Aby nasze meble zostały idealnie zaprojektowane i wymierzone, warto wybrać wyspecjalizowaną firmę, która podejmie się wykonania mebli kuchennych lub sypialnianych według naszego pomysłu.

Stolarz to inaczej rzemieślnik, który wykonuje przedmioty z drewna, a także realizuje dodatkowe usługi związane z jego obróbką, naprawą czy montażem. Codzienna praca stolarza związana jest z drewnem i materiałami drewnopodobnymi. Dlatego właśnie musi mieć on szczegółową wiedzę na temat rodzaju drewna, z którego będzie korzystał podczas wykonywania usługi dla klienta. Do zleceń stolarskich zaliczamy między innymi:

  • szlifowanie
  • frezowanie
  • bejcowanie
  • lakierowanie
  • heblowanie
  • wycinanie
  • montowanie
  • malowanie

Meble w wykonaniu stolarza są bardzo cenione na rynku, a wynika to z faktu, że są one trwalsze i bardziej solidne w porównaniu do tych dostępnych w sklepach meblowych. Wśród najczęściej podejmowanych przez stolarza zleceń należy produkcja mebli na wymiar, a także ich renowacja. Proces tworzenia rzeczy na podstawie drewna wymaga specjalistycznej wiedzy, a także umiejętności.

Zakłady i firmy stolarskie zajmują się przede wszystkim produkcją mebli, a do typowych zleceń stolarskich należą drzwi drewniane, okna drewniane, schody budowlane, podłogi drewniane, boazeria. Usługi stolarskie obejmują także prace zewnętrzne jak budowa wiaty, tarasu, altany i inne. W większości są to zlecenia pochodzące od klientów indywidualnych. Duże firmy oraz stolarnie tworzą również produkty pod własnym szyldem.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze stolarni?

Pierwszym, na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze stolarni, jest upewnienie się, czy dysponuje ona odpowiednią przestrzenią oraz narzędziami, które umożliwią wykonanie naszego zlecenia. Istotny jest również profesjonalny personel, czyli stolarze, którzy potrafią pracować na każdym rodzaju drewna. Warto również kierować się poleceniami znajomych, ponieważ daje to większą gwarancję wysokiej jakości wykonywanych przez firmę stolarską prac. Jeśli nie mamy możliwości wybrania firmy z polecenia to przed nawiązaniem współpracy, warto obejrzeć dotychczasowe prace autorstwa wybranej przez nas firmy, żeby upewnić się, czy zrealizowane przez nią dotychczasowe prace odpowiadają naszym gustom.

Jaki jest koszt usług stolarskich?

Ceny za usługi stolarskie wahają się od kilkudziesięciu złotych do nawet kilkuset tysięcy złotych w zależności od wielkości i rodzaju zlecenia. Zaletą usług stolarskich jest dopasowanie do indywidualnych potrzeb oraz budżetu klienta. Zastanawiając się nad skorzystaniem z tego typu usługi, warto zwrócić uwagę na usługi stolarskie Łódź, które wyróżniają się fachowym podejściem do klienta oraz terminowością.