producent okien

Producent okien PCV w Szczecinie – to już 30 lat.

Informacje

Wymiana okien bez dwóch zdań musi zostać bardzo dobrze zaplanowana. W przeciwnym bowiem wypadku może dojść do sytuacji, w której np. po wymontowaniu starych okien, w ich miejscu przez kilka kolejnych dni będzie świecić pustka. To z kolei wymusza na domownikach brak możliwości zostawiania mieszkania bez opieki. Dlatego też warto w planie uwzględnić skorzystanie z usług firmy, która rzetelnie dostarczy okien na czas. Dlaczego o tym piszemy? Nastała wiosna, a wraz z nią okres prac remontowo-budowlanych. Sprawdź więc, co mamy Ci do powiedzenia w sprawie wymiany okien na nowe!

Wymiana okien – planowanie

Planowanie to nieodłączny element każdego remontu. Od niego zależy bowiem to, czy prace pójdą gładko i bez opóźnień. Z badan przeprowadzonych w 2019 r. przez serwis Flixy wynika, że wymiany okien na własną rękę podjęło się nawet 22% z wszystkich, których tego rodzaju remont dotyczył. Pozostali, czyli 78% skorzystało w tej kwestii z pomocy fachowca, co znacznie ułatwiło im to zadanie. Zatrudnienie fachowca nie rozwiązuje jednak kwestii znalezienia producenta stolarki okiennej. To zadanie bowiem niemalże w 100% przypadków leży w zakresie osoby, która na remont się decyduje. Wybór producenta okien jest więc niezwykle ważny. Od tego będzie zależeć wiele. Dlatego też warto korzystać z usług sprawdzonych firm, które cieszą się dobrą opinią. Na szczęście można w tym przypadku liczyć na firmy takie jak m.in. szczeciński Framex – producent okien PCV.

Jakie okna wybrać?

Kiedy kwestię wyboru producenta mamy już za sobą – kolejnym krokiem jest podjęcie decyzji o tym, z jakiego materiału okna mają być wykonane. Do najpopularniejszych w Polsce należą okna drewniane oraz PCV. Wiele osób decyduje się na wybór stolarki okiennej z drewna. Niestety jednak bardzo szybko przekonują się, że poza eleganckim wyglądem, materiał ten posiada również sporo wad. Drewno wymaga bowiem specjalistycznej konserwacji, stosowania impregnatów oraz wymagających technik czyszczenia. Pod tym względem okna PCV Framex okazują się mieć znacznie większą przewagę. Na tym jednak nie koniec ich zalet. Są one również niezwykle odporne na szkodliwe działanie opadów deszczu, przymrozki oraz wilgoć. Ponadto nie ulegają również odbarwieniom ani odkształceniom. W dodatku są także ognioodporne.

Gdzie znaleźć dobre okna PCV?

Niewiele polskich firm działających w branży stolarki okiennej może pochwalić się kilkudziesięciu-letnim stażem – a tak właśnie jest w przypadku firmy Framex. W tym roku firma ta obchodzi swoje 30-lecie, w związku z czym wypuściła ona do sprzedaży całkowicie nowy produkt. Mowa o modelu okien “PERLLO”, które zostały zaprojektowane zgodnie z najnowszymi wymogami, które obowiązują w prawie budowlanym od tego roku.